
Темою „круглого столу” стали актуальні проблеми працевлаштування соціально-незахищених верств населення.
За ініціативою Ужгородського міського центру зайнятості, 26 квітня 2012 року відбулося засідання „круглого столу” за участю голови організації роботодавців м. Ужгорода, відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення Ужгородської міської ради, представників провідних підприємств м. Ужгорода: ТОВ «Завод конвектор», ПРАТ «Патент», ТОВ «Гроклін-Карпати», ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика» та керівників професійно-технічних навчальних закладів.
Захід відкрив директор міського центру зайнятості - Сергій Олексіюк. Він проаналізував ситуацію на ринку праці міста, наголосивши на необхідності нових форм і підходів до фахового навчання та перенавчання для подолання професійно-кваліфікаційного дисбалансу попиту та пропозиції на ринку праці. Також відмітив позитивну динаміку в працевлаштуванні зазначеної категорії осіб у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Підкреслив, що центр зайнятості приділяє особливу увагу працевлаштуванню соціально-незахищених верств населення в т. ч. дітей-сиріт випускного віку. Допомогти їм швидше працевлаштуватися - спільне завдання усіх причетних установ, організацій та підприємств, крім того необхідна реальна підтримка з боку керівництва міста та роботодавців м. Ужгорода.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями - Олена Когут розповіла, що в першому кварталі 2012 року Ужгородський міський центр зайнятості перейшов на роботу за Єдиною технологією надання соціальних послуг. На сьогоднішній день, за новою технологією уже працюють 11 базових центрів зайнятості Закарпатської області.
Одним із головних принципів ЄТНаСП є відкритість послуг, адресність та соціальна справедливість в інтересах кожної людини. На фахівців служби зайнятості покладається особиста відповідальність за влаштування професійної долі шукачів роботи та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами. Особистий консультант разом із безробітним знаходить оптимальний шлях для його працевлаштування, складаючи план необхідних заходів.
Надзвичайно важливим у процесі пошуку роботи для безробітних є співпраця з роботодавцями, оскільки пошук роботодавцями кваліфікованих фахівців та роботи громадянами – процеси взаємопов’язані та неможливі один без одного. Тому співпраця з роботодавцями для служби зайнятості стоїть на першому місці.
Нова технологія визначає форми і методи взаємодії з клієнтами: аналіз потреб роботодавців у працівниках, підбір кваліфікованих працівників, навчання на замовлення роботодавців, стажування безпосередньо на робочому місці, організація тимчасової зайнятості, надання дотацій роботодавцям на створення нових робочих місць та інші послуги.
Нова технологія організовує роботу центру зайнятості таким чином, що процес працевлаштування значно прискорюється, нові підходи сприяють активізації власних зусиль шукачів роботи щодо влаштування свого професійного життя, та підвищенню відповідальності спеціалістів служби зайнятості за ефективність вжитих заходів і кінцеві результати роботи з клієнтами.
Кожен із присутніх висловив свою думку щодо вирішення наболілих проблем. Депутат обласної ради, голова правління Ужгородської швейної фабрики - Мирослава Каламуняк наголосила, що підприємство готове прийняти на роботу 20 кваліфікованих працівників за професією «швачка» з достойною оплатою праці. Розповіла про досвід працевлаштування неповнолітніх, у т. ч. про перевірки контролюючих установ.
Голова організації роботодавців м. Ужгорода, директор ПРАТ «Патент» І. Ключевський підняв питання проходження стажування учнями професійно-технічних закладів, із пропозиціями внесення змін щодо оплати праці за фактично виконану роботу під час проходження практики студентів.
Керівник Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації і професійної орієнтації „Вибір” - Василина Марко звернула увагу роботодавців на обов’язкове виконання нормативу робочих місць з питань працевлаштування осіб із обмеженими фізичними можливостями для всіх установ та організацій в т. ч. для тих, які фінансуються з державного бюджету.
За підсумками “круглого столу” були вироблені спільні пропозиції та рекомендації. Зокрема намічено укладання 3-х сторонньої угоди між центром зайнятості, роботодавцями та навчальними закладами для популяризації робітничих професій актуальних на ринку праці, проведення у вересні 2012 року міського ярмарку вакансій, на якому роботодавці, безробітні, представники навчальних закладів зможуть зустрітися і вирішити свої проблеми.
Тож, об’єднавши зусилля всіх учасників засідання за „круглим столом”, засобів масової інформації, підприємств зможемо організувати та провести профорієнтаційні заходи з метою забезпечення ефективного працевлаштування незайнятого трудовою діяльністю населення. Сподіваємось, що наше засідання стане вагомим внеском у розвиток соціального діалогу, демонструючи готовність сторін до ефективної співпраці, бажання спільно подолати нагальні проблеми, узагальнювати та поширювати позитивний досвід.