В Ужгороді говорили про словацьку мову в школах (ФОТО)

29
0

В Ужгороді проведено обласний науково-практичний семінар «Сучасні методи і форми роботи при вивченні словацької мови і літератури в 1-11 класах».

 У спеціалізованій загальноосвітній школі I-III ст. №4 м. Ужгорода зібралися методисти та науковці Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, викладачі Ужгородського національного університету, директори та вчителі шкіл, в яких словацька мова та література викладаються факультативно, чи як друга іноземна.

На відкритті семінару були присутні Генеральний Консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова, начальник міського управління освіти Маріан Комарницький, а також голова обласної культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Закарпатті Йосип Гайниш.

Директор школи Марія Фединець презентувала даний навчальний заклад з поглибленим вивченням словацької мови. Це перша і поки єдина школа в Україні. Упродовж останнього десятиріччя тут успішно трудиться інтернаціональний колектив українських і словацьких педагогів. Двоє з них – Яна Франчікова та Гелена Іванова – провели відкриті уроки словацької у другому та п’ятому класах.

Учасники семінару та гості ознайомилися з умовами навчання школярів, заняття спортом, роботи гуртків і факультативів у нещодавно реконструйованих і відремонтованих приміщеннях школи. Зроблено це було завдяки спільному партнерству сусідніх країн.

За «круглим столом» заступник директора ЗІППО Юрій Герцог порушив питання проблем і перспектив вивчення словацької мови у загальноосвітніх навчальних закладах Закарпатської області. Вирішенню цих питань допоможуть і методичні рекомендації, розроблені кабінетом національних шкіл ЗІППО, програми «Словацька мова: 1-4», «Словацька мова: 5-9 класи» та «Література (словацька та світова) 5-9 класи». До обговорення залучилися заступник директора школи Маргарета Герзанич, яка поділилася вже набутим досвідом організації навчально-виховної роботи, виконання Державного стандарту початкової загальної освіти України.

Доцент кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО Ольга Химинець наголосила на важливості ролі учителя у процесі саморозвитку здібностей молодших школярів.

Завідувач кабінету національних шкіл ЗІППО Юліана Сергійчук акцентувала увагу на використанні педагогічних інновацій як засобів підвищення ефективності роботи вчителів на уроках та в позаурочний час. Вона також окреслила плани щодо методичної роботи з вчителями, які викладають словацьку мову як предмет та факультативно.

Важливим і пізнавальним був обмін досвідом учителів-практиків Ужгородського Палацу дітей та юнацтва (М. Дудаш); Перечинської та Великоберезнянської гімназій (М. Годувана та В. Примак); загальноосвітніх шкіл с. Тур’я-Ремета, с. Сторожниця та с. Середнє (Е. Пилип, Б. Сливка, Г. Мазютинець).

Учасники семінару ознайомилися та отримали методичні рекомендації, роздатковий матеріал на допомогу вивчення словацької мови у паперових та електронних носіях, систематизовані працівниками ЗІППО та вчителями зі Словацької Республіки, які працюють у ЗОШ I-III ст. №4 м. Ужгорода.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також