В Ужгороді медики екстреної допомоги реанімували 79-річну жінку та 76-річного чоловіка.
Як зазначають у Закарпатському центрі екстерної меддопомоги, бригада №100 запустила серце 79-річної жінки, в якої стався інсульт.
Невдовзі бригаді №101 вдалося відновити серцебиття у 76-річного ужгородця, у якого двічі зупинялось серце.
Медики наголошують розпочинати серцево-легеневу реанімацію потрібно НЕГАЙНО одразу після зупинки серця чи припинення дихання пацієнта. І НЕ ПРИПИНЯТИ до приїзду медиків.
Чому потрібно не припиняти компресії грудної клітки під час серцево-легеневої реанімації та підтримувати відповідний темп? Після раптової зупинки серця вже через 4 хвилини починаються зміни у мозку, які стають незворотніми вже через 10 хвилин. СЛР є єдиним шансом людини вижити в очікуванні прибуття бригади екстреної медичної допомоги.
Під час раптової зупинки серця кожна секунда має значення! Постійні компресії грудної клітки:
забезпечують кровообіг:
Стискаючи грудну клітку, підтримуємо серце, яке перекачує кров до мозку та інших органів. Кожна перерва означає, що артеріальний тиск знижується, і потрібен дорогоцінний час, щоб його знову підняти.
захист мозку:
Мозок дуже чутливий до нестачі кисню - навіть кілька секунд без належної циркуляції можуть призвести до пошкодження. Якщо перерви між натисканнями занадто великі або темп надто повільний, кров не доходить до мозку. Без постачання кисню тканини починають відмирати