23 жовтня, в Ужгородському краєзнавчому музеї відбувся благодійний показ народних костюмів Закарпаття «Невичерпність традицій». Усі виручені кошти організатори передали на потреби бійців АТО.
Костюми для дефіле шукали як і в музейних фондах, так і приватних колекціях. Моделями стали 22 студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв, які представили традиційний одяг 9 регіонів Закарпаття. Зокрема, присутні на цьому дійстві могли побачити традиційний одяг гуцулів, лемків, долинянів та бойків, пише ZIK.
«Ідея створити такий показ виникла давно, але тільки тепер вдалось її реалізувати завдяки міським активістам та працівникам обласного музею народної архітектури і побуту. До речі, давнє народне вбрання представляли уродженці того регіону, з якого походить кожен костюм», – розповів завідувач відділу експозиції Закарпатського музею народної архітектури і побуту Василь Коцан.
Самі ж студенти були в захваті від можливості продемонструвати костюми, яким вже понад сто років. «Це дуже цікаво. Нам захотілось оживити цей одяг, зняти його з манекенів», – зауважила учасниця показу Анастасія Ножка.
Кожен вихід на подіум супроводжувався коментарями етнографів, які розповідали про характерні особливості кожного костюму. «У мене костюм, який носили на Хустівщині: широкі штани, бавовняний піджак і сорочка із широкими рукавами», – пояснив перед виходом на дефіле студент Стефан.
Організатори показу встановили спеціальні урни, куди кожен присутній міг вкинути свій благодійний внесок на підтримку бійців української армії у зоні АТО. У майбутньому такий показ традиційних закарпатських костюмів планують провести у Києві.