В Ужгороді нагородили кращих представників місцевого самоврядування (ФОТО)

23
2

В Україні щороку 7 грудня відзначають День місцевого самоврядування – свято народовладдя чи то людей, яких обирає суспільство, а це – сільські, селищні, міські голови, депутати обласної, районної та міської рад, секретарі.

Сьогодні, 4 грудня урочисте засідання з цієї нагоди відбулося в Ужгороді, в сесійній залі облради.

У ньому взяли участь делегати колишні голови обласної ради, депутати VІ та попередніх скликань, голови районних рад, міських рад, представники громадськості.

Під супровід камерного оркестру обласної філармонії, який виконав класичні твори українських і зарубіжних композиторів, поважна президія з числа голови облради Володимира Чубірка, його першого заступника Михайла Поповича, голови обласної державної адміністрації Василя Губаля та голови обласної організації Всеукраїнської асоціації голів обласних і районних рад Михайла Фединця зайняла місця.

Відкриваючи зібрання, Володимир Чубірко привітав всіх зі святом. «Ми з вами живемо у надзвичайно непростий час, коли триває боротьба за суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. За це пролили кров і поклали життя сотні українських патріотів. І зараз продовжують гинути, боронячи рідну землю від агресора», – підкреслив Володимир Чубірко та закликав всіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять героїв Небесної сотні, а також усіх загиблих українських військових і мирних жителів на Сході України.

Далі у своєму виступі керівник ради висловив слова щирої подяки за працю на розвиток нашої закарпатської громади. Та підкреслив, що ми живемо в дуже непростий час – час трансформації не тільки суспільства, а й свідомості українців. Україна і українці змінюються – це очевидно кожному, і нас підтримує весь демократичний світ. Ми визначили свій європейський вибір, але змушені це право вільного вибору відстоювати зі зброєю в руках.

Разом з тим, наш європейська спільнота ставить перед нами важливі завдання щодо реформування всієї української системи влади, яка потребує термінових реформ, оскільки є очевидним, що диспропорція між центром і місцевими громадами поглиблюється. Визріла необхідність запровадження європейської моделі самоврядування, оскільки саме вона детально відображає, що і як зробити, аби місцеві органи самоврядування були з достатніми повноваженнями, щоб відносини між органами влади були гармонійними, щоб гарантувалось справжнє, а не деклароване на словах самоуправління. І головне – щоб реально забезпечувалась фінансова підтримка місцевого самоврядування.

Найважливіше в цьому – не трибунна риторика і не декларації про прихильність до світових стандартів демократії. Головне – це щоденна конкретна робота кожного з нас – робота на державницьких позиціях, в інтересах громади і громадян.

До вас, шановні голови, – далі мовив очільник облради, – щодня приходять люди зі своїми проблемами і бідами, і ви маєте їх вирішувати. Ми всі добре розуміємо, що при такому обмеженому фінансуванні нелегко знаходити кошти на ремонт соціальних закладів чи доріг. Але хочу підкреслити: де керівники вишуковують джерела наповнення бюджету, де громада хоче щось зробити, там вирішуються проблеми.

Наші міста і села беруть участь у проектах Євросоюзу, зокрема у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», нам активно допомагають друзі із краю Височина Чеської Республіки, Угорщини, Словаччини та інші. Протягом цього року більше 20 соціальних проектів впроваджується за сприяння Міністерства закордонних справ Угорщини. За фінансової підтримки краю Височина Чеської Республіки реалізовано 14 спільних інвестиційних проектів загальною вартістю понад 7 мільйонів гривень.

Найкращим екзаменатором роботи представники органів місцевого самоврядування, на переконання Володимира Володимировича, є громади. Де по-справжньому дбають про людей, там і громада стоїть за них горою, і населені пункти розвиваються.

Далі Володимир Чубірко наголосив, що одним із основних завдань політичного реформування українського суспільства є децентралізація влади. Необхідно розмежувати державну владу та місцеве самоврядування, зробити вагомою діяльність територіальних громад, яка має бути спрямована на реалізацію інтересів громадян.

Та важливо законодавчо закріпити наділення місцевих органів влади правом розпоряджатися власними джерелами доходів та іншими ресурсами, обсяг яких має відповідати характеру визначених обов’язків. Сьогодні податкову систему побудовано так, що сільські й селищні ради в абсолютній своїй більшості не мають змоги формувати власний бюджет і забезпечити свої мінімальні потреби, особливо з утримання соціальної сфери. Тому слід удосконалювати і розвивати перелік джерел надходжень місцевих бюджетів, адже їхню власну дохідну базу мають підтримувати місцеві податки та збори, які справді належать місцевому самоврядуванню.

Отже, суспільство давно чекає проведення всеохоплюючої реформи системи влади в Україні. І органи місцевого самоврядування готові до такої кардинальної реформи.

Зрозуміло, ефективність цих реформ можлива тільки за умови, що всі думатимуть про інтереси своєї громади, області, країни і нації в цілому. Тому головне – це щоденна конкретна робота кожного з вас.

«Як дитяча мозаїка складається з маленьких пазлів, так і державу творять міста і села, регіони і громади, бо від успіхів кожної цієї ланки залежить успіх всіх нас разом. Можу назвати багато прізвищ депутатів, голів міських, селищних і сільських рад, працівників органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, які по-справжньому вболівають за доручену ділянку роботи, яким не байдуже, як живе їхня громада.

Сьогодні, користуючись нагодою, хочу насамперед висловити глибоку повагу та подякувати ветеранам органів місцевого самоврядування за їхній вклад в розбудову нашого краю, за досвід, з яким вони діляться, за їх цінні поради», – підсумував Володимир Чубірко. Та побажав від імені депутатського корпусу обласної ради всім учасникам зібрання, а в їх особах всім краянам з нагоди свята міцного здоров’я, родинного благополуччя, нових вагомих здобутків на ниві місцевого самоврядування в ім’я розквіту рідного краю і Української держави.

Слова сердечних поздоровлень озвучив і Василь Губаль. Він наголосив, що ніхто так не знає проблеми громад, як сільські та міські голови. Вони шукають шляхи їх вирішення, напрацьовують ініціативи, пропонують людям надію на краще завтрашнє. «Вірю, що у вирішенні нагальних проблем нашої закарпатської громади виконавча гілка влади працюватиме з самоврядною однією командою, від сільської до обласної рад. Я - виходець з місцевого самоврядування і це для мене велика честь. І тому чітко відстоюватиму позицію реформування системи влади, децентралізації, надання повноважень громадам. Саме через такий європейський підхід до формування влади дозволить нам впроваджувати і реформи, і оновити країну », – переконує керівник краю.

Привітали громаду краю і Галина Цар, Чопський міський голова і Балаж Ембер, Малодобронський сільський голова .

Позаяк вже стало доброю традицією цього дня з нагоди свята відзначати кращих працівників органів місцевого самоврядування, то відповідно до розпорядження голови облради Володимира Чубірка за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток краю, високий професіоналізм та з нагоди Дня місцевого самоврядування відзнаками облради було вшановано низку самоврядників краю. Так, Почесною грамотою обласної ради нагороджується: ГАБОРЕЦЬ Василь – депутат Тересвянської селищної ради Тячівського району, ДУМИН Ярослав – Рахівський міський голова, ІВАНОВЧИК Тетяна - головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення діяльності ради, її постійних комісій, зв’язках з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадськими організаціями виконавчого апарату Великоберезнянської районної ради, КІТ Валерія – в.о. начальника відділу управління майном району Свалявської районної ради, МОРЕКА Микола – директор ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. О.С. Пушкіна Мукачівської міської ради, депутат Мукачівської міської ради, ПОЛЛОГІ Віктор – депутат Мукачівської районної ради, приватний підприємець, ПОЛЯНЧИЧ Марія – депутат Воловецької районної ради, САДВАРІ Юрій – депутат Закарпатської обласної ради, СІКА Василь – Сторожницький сільський голова Ужгородського району, ЧОНКА Михайло – заступник голови виконавчого комітету Великокопанської сільської ради Виноградівського району, ЮГАС Еріка – секретар керівника Берегівської районної ради.

Грамотою обласної ради удостоюється: БАЄВА Олеся – головний спеціаліст відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування Перечинської районної ради, ВАСИЛЕЦЬ Валерій – депутат Іршавської районної ради, ГАНУСИЧ Андрій – начальник відділу внутрішньої політики і контролю виконавчого комітету Чопської міської ради, ГРИГА Олександр – депутат Міжгірської районної ради, голова постійної комісії з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення, ГРИГОРИК Іван – депутат Хустської районної ради.

Прес-служба Закарпатської облради

Коментарі

У3
Учень 3 Б класу

написала її еайвідоміша журналістка всіх часів і народів яка нині очолює Прес-служба Закарпатської облради

О
Ольга

Скучна стаття! Писалв її, 100%, не журналіст.

Читайте також