В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого став доступ мешканців Ужгорода до механізму проведення громадських слухань.
Пепутат Ужгородської міської ради Ростислав Буланов розповів: «У процесі громадської роботи я зіткнувся з такою проблемою, що в Ужгороді наразі практично неможливо провести громадські слухання, адже для них слід зібрати майже половину мешканців міста, а це 60 тисяч осіб, тобто практично нереально. Натомість люди повинні мати право провести такі слухання серед мешканців, наприклад, свого подвір’я (проти незаконної забудови чи інших проблем) або ж серед батьків одного дитсадка».
Тому депутат вноситиме відповідні проект рішень про спрощення процедури проведення громадських слухань на розгляд міськради. «Крім того, ми пропонуємо надати громадянам право законодавчої ініціативи, тобто висновки проведених ними громадських слухань могли б бути спрямовані до міської ради як проекти конкретних рішень, щоб вирішити ту чи іншу проблему», -- сказав Р. Буланов.
Депутат разом з громадськістю підготував ще один проект рішення, що стосується мирних зібрань Наразі, за словами депутата, ужгородцям значно ускладнили їх проведення. Так, зібрання слід погодити в 11 інстанціях. А збиратися можна лише в Боздоському парку, біля стадіону «Спартак» чи біля Закарпатського облмуздрамтеатру. «Люди мають право збиратися там, де їм зручно. Якщо йдеться про справу, актуально для одного мікрорайону, то для чого його мешканцям збиратися в парку, щоб обговорити проблемне питання», -- каже Ростислав Буланов. Він пропонує міській раді скасувати вищезгаданий погоджувальний лист для проведення зборів. Документи, які регламентують місця проведення мирних зібрань, за словами Ростислава Буланова, прийняті ще у 1999 році і повинні бути скасовані, як такі, що не відповідають законодавству.
Юрист Микола Яцков, зауважив, що громадяни Ужгорода мають право бути почутими владою: «Сама ідея громадських слухань полягає у тому, що це механізм консультування влади із громадськістю, щоб дізнатися, чого очікують мешканці від влади. Тому ми ініціюємо розгляд міською радою проектів рішень, які б зробили такий механізм реальним і дієвим». За словами Миколи Яцкова, громада Ужгорода навіть має свій Статут, де урегульовані певні процедури, проте самі ужгородці про це не знають.
Проекти рішень депутат передасть міському голові Ужгорода, документи повинні розглядатися на найближчій сесії у червні. За словами Ростислава Буланова, окремі депутати вже зголосилися підтримати рішення. Оскільки йдеться насамперед про права мешканців Ужгорода, а самі документи не є конфліктними.