В Ужгороді Ніколаєнко запевнив –

13
0

зовнішнє незалежне оцінювання буде обов’язковим для всіх випускників шкіл

З наступного року зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл буде обов’язковим для всіх учнів, – про це повідомив 23 серпня під час перебування в Ужгороді Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко. З його слів, цьогорічний експеримент із незалежним тестуванням випускників був доволі вдалим. Про це сьогодні поінформував кореспондент ЗІКу.

Пан Ніколаєнко розповів, що тести будуть із фізики, хімії, біології, історії, української мови, а також з іноземних мов. «Ми поступово у цьому напрямку рухаємося і цей спокійний характер дає нам змогу зробити все без помилок», – зазначив міністр. На запитання: чи перекладатимуться тести для нацменшин, зокрема угорською, румунською, російською мовами, Станіслав Ніколаєнко відповів, що у процесі перекладу може відбутись витік інформації. «Необхідно сісти за стіл переговорів і обговорити це питання», – сказав міністр освіти і науки.

Своєю чергою, під час сьогоднішнього засідання колегії, начальник управління освіти і науки Закарпатської ОДА Юрій Герцог зауважив, що переважна більшість закарпатських випускників, що пройшли незалежне тестування, залишилися незадоволеними досягнутою оцінкою. Він розповів, що із можливих 2 тисяч випускників участь у тестуванні з української мови взяло 1927 учнів; з історії – 1008; з математики – 1023 осіб. У підсумку ж результатами незалежного тестування скористалося тільки 272 випускники, або кожен 7 – з української мови; 222, або кожен 5 – з історії; 81, або кожен 12 – з математики.

Орієнтовно 8-10 вересня Міністр освіти й науки Станіслав Ніколаєнко планує піти у відпустку. Про це він повідомив сьогодні, 23 серпня, під час робочого візиту до Ужгорода. На запитання преси, чи буде міністр займатися агітацією під час зустрічі із освітянами краю, пан Ніколаєнко відповів, що ним і його колективом «зроблено дуже багато, і є про що доповідати людям, але найкраща агітація міністра-соціаліста – це його робота». Міністр додав, що потрібно власними прикладами демонструвати свою роботу: «можеш – роби, не можеш – йди».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також