природного середовища і духовності
`Природне середовище України і духовність` - така тема міжнародної науково-практичної конференції, яка відкрилася вчора в Ужгороді. У ній беруть участь відомі вчені-географи, екологи, фахівці в галузях туризму та рекреації з різних областей України, а також зі Словаччини та Угорщини. Вони обговорюють питання взаємодії влади, освітян, науковців, ЗМІ та неурядових формувань природоохоронного спрямування у боротьбі за чисте довкілля.
- Належне місце приділяємо й ролі релігійних організацій,- розповідає один з ініціаторів заходу, декан географічного факультету Ужгородського національного університету професор Василь Поп. - Скажімо, активну участь у підготовці конференції взяла Мукачівська греко-католицька єпархія, а її апостольський координатор єпископ Мілан Шашік виступав з вітальним словом на відкритті нашого форуму. До речі, священнослужителі цієї єпарїії отримали відповідного єпископського листа, за яким під час різних релігійних відправ звертаються до людей із закликом берегти довкілля, дотримуватися природоохоронних засад і християнської етики у ставленні до природи. Ці моменти порушувалися й у виступах учених. Наприклад, була доповідь `Відповідальність за Створіння:співпраця між Церквою і суспільними рухами та світськими інституціями`...
У чотириденній програмі конференції - пленарні засідання і виїзні заходи на лоні природи, круглі столи `Довкілля і духовність`, `Географія і туризм`, екскурсії по Закарпаттю тощо.