В Ужгороді обговорили гарантії зайнятості

9
0

У приміщенні Ужгородського міського центру зайнятості відбувся круглий стіл за участі роботодавців, профільних управлінь, громадських організацій., головною темою якого стали «Актуальні додаткові гарантії зайнятості».

 

Йшлося про ситуацію на ринку праці міста на сьогодні, а також можливості отримання ужгородцями певного місця роботи. 
 
Як розповів Сергій Олексіюк, директор Ужгородського міського центру зайнятості, на сьогодні кожна друга професія, що пропонується Центром, робітнича. Кількість актуальних вакансій – 409, з них  -215 – за робітничими професіями, 184- посади держслужбовців і 10 - місця, що не потребують спеціальної підготовки. Щодо робітничих професій, то насамперед шукають електриків, столярів, електрогазозварювальників, касирів, а ще кондитерів, кухарів, офіціантів. Протягом січня-березня статус берозбітного мали 1412 ужгородців. 
 
Особливу увагу у Центрі зайнятості приділяють соціально незахищеним верствам населення. «А таких у загальній кількості шукачів роботи -20%», - зауважив директор Центру. 
 
Протягом 1-го кварталу цього року 5 громадян з обмеженими фізичними властивостями в Ужгороді було працевлаштовано. Підписано та діє 3-стороння Угода про співпрацю та соціальне партнерство між Ужгородським міським ЦЗ, закарпатським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів та Управлінням соціального захисту населення міськвиконкому. Як зазначив голова Організації роботодавців Ужгорода Іван Ключевський: «Дуже проблемним на сьогодні є забезпечення роботою інвалідів І-ї групи. Якщо для ІІ та ІІІ груп знайти місце роботи легше, то для вищезгаданих це питання стоїть складніше. На сьогодні в Ужгороді заброньовано на 10-ти підприємствах всього 12 місць для інвалідів."
 
Мирослава Каламуняк, директор Ужгородської швейної фабрики, зауважила, що на підприємстві працевлаштовано 21 інвалід. Для того, щоб адаптуватися в умовах роботи, таким людям потрібна підтримка близьких та рідних, психологічна допомога. 
 
На круглому столі йшлося також про те, що з цього року Ужгородський центр зайнятості працює за Єдиною технологією надання соціальних послуг. На фахівців служби покладається особиста відповідальність за влаштування професійної долі шукачів роботи та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами. Тобто, у кожного безробітного -особистий консультант, що складе план необхідних заходів для працевлаштування та оптимальний шлях до цього. На сьогодні за новою технологією працює 5 базових центрів зайнятості Закарпатської області працює. Вона передбачає аналіз потреб роботодавців у працівниках, підбір кадрів, навчання на замовлення роботодавців, стажування безпосередньо на робочому місці, організацію тимчасової зайнятості, надання дотацій роботодавцям на створення нових робочих місць та ін.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також