Круглий стіл «Молодіжний рух та студентське самоврядування: актуальні правові проблеми та перспективи розвитку» за участі студентів вищих навчальних закладів області відбувся нещодавно у Малому залі обласної державної адміністрації.
На зустрічі були присутні представники Головного управління сім’ї, молоді та спорту, а також – представники ЗМІ. Засідання організували та провели Координаційна рада молодих юристів при Головному управлінні юстиції в Закарпатській області спільно з Об’єднаною Асоціацією студентів-юристів Закарпаття, юридичним факультетом УжНУ, за підтримки Мережі Нідерландських благодійних фондів Центральної та Східної Європи та Фонду розвитку Карпатського Єврорегіону.
Серед основних питань, які розглядали студенти, були проблеми студентського самоврядування у наших вузах. Учасники також обговорили усі актуальні питання, які стосуються студентського життя. Адже воно складається не тільки з відвідування лекцій та практичних занять, а й з вирішення проблемних питань соціально-побутового забезпечення, захисту освітніх прав, організації відпочинку та дозвілля, активізації інтересу до наукової роботи.
Безумовно, ефективність вирішення цих завдань -- саме у функціонуванні органів студентського самоврядування. Тому за ініціативи юридичного факультету УжНУ спільно з іншими організаторами було вирішено обговорити правові аспекти діяльності студентського самоврядування в навчальних закладах, місце молодіжного руху в даних процесах.
Під час круглого столу обговорили також нещодавні зміни у Законі «Про вищу освіту в Україні», які значно розширили компетенцію органів студентського самоврядування, стан його реалізації. За підсумками даного круглого столу учасники дійшли згоди у таких наступних кроках:
1) Видання практичних посібників щодо роз’яснення студентам краю їх прав та обов’язків;
2) Створення веб-сайту для студентів Закарпаття, де кожен студент ВНЗ нашого краю зможе знайти для себе будь-яку корисну інформацію.
Також були вироблені рекомендації щодо подальшого удосконалення правового статусу органів студентського самоврядування, зокрема, пошуку шляхів закріплення за ними статусу юридичної особи, забезпечення їх представництва у дорадчих органах відповідних владних інституцій, забезпечення участі в навчальному процесі, насамперед в організації практики та працевлаштуванні. Окремим пунктом було схвалене звернення до Мін’юсту щодо необхідності реєстрації Типового Положення про органи студентського самоврядування.