
Вимушена переселенка, яка зараз проживає в Ужгороді, вирішила заявити про свою ідентичність, витатуювавши на руці більше 20 цитат із творів українських письменників.
Дівчина не розкриває своє обличчя і не називає справжнього імені, бо її родичі залишилися на окупованій території. Татуювання вона зробила три тижні тому, пише Суспільне Закарпаття.
"Не тільки письменників. Тут є чудова фраза, яка стала трендом за ці роки: "Хто тримає цей район?..." Вона теж у мене тут набита. Цитати Стуса, цитати гурту "Курган і агрегат", з мого вірша є одна цитата, Леся Українка, Сосюра….", — розповідає вимушена переселенка.

Переселенка давно планувала зробити таке патріотичне татуювання, ще з 2017 року. Вона шукала майстра через інтернет.
"Просто загуглила "Тату Ужгород" і мені видало сторінку Ані. Подивилася її роботи, мені дуже сподобалися", — додає дівчина.
Тату-майстриня Анна Напуда, яка працює в цій сфері майже рік, спочатку вагалася, бо не любить робити написи, але вирішила взятися за роботу через унікальність задумки.
"Я дивлюся, як його багато. Вона мені ще скидає список. Я спочатку хотіла відмовити, якщо чесно, бо я надписи не люблю. Хіба що це щось дуже особливе. І це оцей випадок", — зізнається Анна Напуда.
Для татуювання Анна використовувала свій рукописний шрифт, що спростило роботу. Татуювання тривало 9 годин.
"Вибрані для тату слова асоціюються з чимось українським, з любов’ю до українського і мені здається з теплотою, яку відчуваю і що написано у цих цитатах", — пояснює переселенка.
Анна Напуда зізнається, що таке тату робила вперше, але відгукнулася на роботу через свою любов до української культури. "Любов до української літератури, української мови, української культури з самого дитинства у моєму оточенні завжди подавалося як щось таке цінне, якийсь такий скарб, який ти з собою несеш, який треба оберігати і нести в наступні покоління. І тут я бачу ну просто: і Стус, і Жадан, і Костенко, ну стільки всього. І ще приємніше від того, що я впізнаю всі ці цитати. Хочеться зробити, бо воно відгукується", — каже вона.