
але навіть в умовах карантину собак треба щеплювати, а не вбивати
Спалах сказу у Феодосійському районі Криму. Хворий пес покусав шістьох людей. Ще трьох, які контактували з ними, зараз обстежують. В Ужгороді такий випадок лише один, але у місті вже оголосили карантин і закуповують отруту для знищення приблудних тварин. Так буває щозими, коли собаки гуртуються у зграї і стають небезпечними для людей. І тоді собаці - собача смерть. Не до гуманізму.
Ужгородським гицлям нададуть два автомобілі. Вони стрілятимуть у тварин в присутності міліціонерів.
Знищуватимуть безпритульних псів на світанку, коли городяни ідуть на роботу та до школи. Це не може залишатися безкарним, переконані захисники тварин. Адже навіть в умовах карантину собак треба щеплювати, а не вбивати. За жорстоке поводження закон передбачає як штраф, так і ґрати.
Прокуратура Кременчука на Полтавщині уже почала розслідування, після численних скарг городян на криваві побоїща, які серед білого дня влаштовують гицлі.
Ми уже не відстрілюємо, відповідають комунальники.
У місті і справді є притулок, але там всього 13 собак, а приблуд на вулицях Кременчука санітарна служба нарахувала 3 тисячі. До того ж, городяни не раз бачили, який насправді цей "гуманний" метод.
Утім, чиновники нарікають: саме цей закон, ухвалений два роки тому, спричинив стрімке зростання популяції бездомних собак. Їх припинили відстрілювати, а грошей на стерилізацію, щеплення і тим більше – притулки не настачишся. Результат сумний: кількість покусаних приблудними псами в Ужгороді за останні роки зросла майже уп’ятеро. Однак масове вбивство цих тварин лише загострить проблему, кажуть фахівці. На звільнені від здорових бродяжок вулиць з околиць почнуть сходитися хворі тварини, яких раніше виживали зі зграй дужі одноплемінники.