Сьогодні, дизайнери і архітектори представлятимуть не готові архітектурні проекти, а варіанти, візуалізовані у різний спосіб.
За словами організаторів мета презентації не просто оприлюднити ідеї, а запросити громаду, у тому числі фахову спільноту, до обговорення теми розвитку міста загалом й перспектив Народної площі та району Галагов зокрема.
Дизайнер Наталія Шталь пояснить свою концепцію оздоблення партерної частини об'ємною картою Закарпаття. А Олег Мамченко розповість про варіант комплексного вирішення благоустрою прилеглого до площі району, зокрема, й схему озеленення та дендрологічний план, що був розроблений як варіант-пропозиція. А також – у деталях покаже варіанти вирішення партеру, котрі розробляв на основі архівних документів "чеського періоду".
Окрім цих двох пропозицій, готуються до представлення ще кілька проектів. Поруч із авторами, які належать до ужгородських дизайнерських кіл, а також архітекторів старшого покоління, своє бачення запропонують молоді автори. Як от студентка, котра працювала над планом озеленення мікрорайону у рамках своєї наукової праці, а також архітектор, виходець із Ужгорода, який нині живе і працює у Львові. Згадані 5 – не остаточна кількість варіантів для Народної площі, які озвучать на Презентації. Тим паче, що захід є відкритим і городян запрошують долучитися своїми ідеями, аби у формі обговорення разом зробити публічним громадське бачення розвитку площі та району Галагов.
Презентація відбудеться у залі на вул. Руській, 3 (у Будинку культури профспілок), у середу, 29 травня (початок – о 19.00). Запрошуються усі городяни, а особливо люди, чиєю сферою зацікавлень є розвиток міста й міський простір, а також фахівці у сфері дизайну та архітектури й представники засобів масової інформації. Зголошуватися до участі та висловлюватися можна і на сторінці події у facebook.
До слова, організатори акцентують: презентація не матиме на меті наголосити владі на доречності чи недоречності певних проектів облаштування Народної, вона покликана лише зробити публічними варіанти дизайнерів та архітекторів і запросити небайдужих до діалогу, озвучення власного бачення розвитку міста.