
На сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка» відбулася прем’єра вистави «Фабрика ниток» за казкою львівської письменниці Лесі Кічури.
Нова вистава стала шостою прем'єрою 44 театрального сезону. Її поставила на закарпатській сцені головна режисерка Львівського академічного обласного театру ляльок Яна Титаренко за п'єсою сучасної письменниці Лесі Кічури.
Усі глядачі вистави зможуть поринути в роботу фабрики ниток, де працівники керують верстатами, розбавляють кольори, фарбують та сушать нитки.
Щовечора, коли робітники повертаються додому, нитки оживають і вабляться у веселі забавлянки. Але одного разу трапилася прикра історія. Чорна фарба, виявилася недостатньо чорною і нитка вийшла бракованою. Вона хотіла подружитися із розкішною білою ниткою, але та надто пишалася своєю вродою, і навіть не захотіла розмовляти. Кожна із них прожила своє ниткове життя. Одного разу вони зустрілися знову…
Режисерка-постановниця Яна Титаренко (головна режисерка Львівського театру ляльок) розповіла: «Нам із художницею Олександрою Філоненко вдалося придумати дуже цікаве візуальне рішення, підкріплене тепер ще і художницею з освітлення. Це створює такий магічно-містичний простір, у якому стаються певні «неполадки», зрозумілі, я думаю, кожному українцеві – вимкнення світла. І ця звичайна, побутова річ несе за собою наслідки – на фабриці оживають нитки. Вони різних кольорів, різного статусу, характеру…
Попри те, що вистава для дітей, вона має неабиякий філософський підтекст – це привід подумати, який слід ми лишаємо за собою, що ми в цьому житті встигаємо чи не встигаємо зробити, чи важливими є наші амбіції…».
Художниця-постановниця Олександра Філоненко зізналася: «Ця робота завжди залишиться для мене особливою, адже це мій перший проєкт співпраці з професійним театром. Своєю сценографією намагалася підштовхнути дітей до роздумів про потребу робити гарні вчинки і те, що насправді є важливими у нашому житті. Вистава направду глибока, адже вона про пошук себе, свого шляху, свого призначення. Адже іноді один вчинок може визначити наше майбутнє. Цю фабрику ниток – для себе я визначила як образ «фабрики доль», де твориться майбутнє.
Сама ж письменниця дуже раділа цій прем’єрі. «Попри те, що театральний сезон добігає кінця, я веду дуже активні перемовини ще з кількома театрами України. Мрію, що новий театральний сезон уже восени подарує нам ще кілька домовленостей та прем’єрних показів! Сподіваюся, що вже найближчим часом «Фабрика ниток» відбудеться у Львові як гастрольна вистава. Тому вже зараз активно працюю й над цим також. Оскільки на Львівщині в наших «Добрих маминих казок» неймовірна кількість читачів, дуже хочу, аби вони мали змогу відвідати декілька показів цієї вистави, яку ми спільно створили на базі театру в Ужгороді.