В Ужгороді презентовано нову модель

16
0

муніципальної молодіжної політики

У вівторок, 6 лютого, у приміщенні малого сесійного залу міськради відбулося засідання на якому були присутні лідери найбільш дієвих молодіжних організацій Ужгорода, а також представники органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації. Наше місто стало дванадцятим, де було презентовано Модель. Модель було визначено представниками 13 областей України на Всеукраїнському форумі молоді, що відбувався у Бердянську.

Там же було створено ініціативну групу, що започаткувала акцію «Дізнайся!». «Модель змінює звичне сприйняття молодіжної політики, дає відповідь на питання, як створити по-справжньому потужний молодіжний рух у кожному місті, незалежно віл його специфіки та регіону. Модель є дуже практичною та деталізованою для її впровадження. Ініціативна група впевнена, що сучасна молодіжна політика за моделлю має забезпечити у комплексі стратегічного розвитку країни геополітичну конкурентоспроможність Української держави, а також розвиток місцевих громад та суспільства протягом наступних 10-15 років» - кажу автор проекту Вадим Георгієнко.

«Несподівано для багатьох спостерігачів, регіональні молодіжні лідери України демонструють власне бажання та спроможність самостійних скоординованих дій. Акція «Дізнайся!» - це, напевно, перша акція в Україні, яка здійснюється за власні кошти молодих людей: жодна політична партія, або міжнародна організація не має відношення до проведення акції» - повідомляє голова ініціативної групи Дмитро Козонак. Дана модель включає у себе чотири системи, що передбачають постійне представництво молоді на місцевому рівні, залучення молоді до формування та реалізації міської політики, розвиток компетентності молоді. «Ми не експортуємо революцію. Просто вся влада в країні належить громадянам, а 98%, коли не сказати всі 100% населення не знають механізму реалізації свого права на владу навіть на місцевому рівні» - каже Вадим. Оскільки кожна програма має свої наслідки, то за задумами розробників, ця програма повинна збільшити відсоток ініціативної молоді (зараз це 1% з усієї молоді українських міст), а також виховати в підростаючій генерації відповідальність за свої рішення, та й життя, зрештою. Це призведе до зменшення захворюваності на ВІЛ/СНІД, скоротить число правопорушень, зменшить кількість наркозалежних. «Нова модель має стати початком того етапу, на котрому закінчиться розвиток молодіжної політики за інерцією радянського союзу чи за залишковим принципом. Годі спирати все на пост-радянську ментальність та відсутність демократичних традицій. Суспільство сплачує за ту політику неймовірну ціну і тисячі загублених життів та зламаних доль» - констатують спеціалісти. До проекту вже залучилося 40 міст країни, створено робочу групу при Верховній Раді.

ЗІА «Простір»

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також