В Ужгороді професійні бухгалтери аналізували новий Податковий кодекс

16
0

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, учасники якого -- професійні бухгалтери, аудитори та податківці розповіли про особливості роботи сучасного українського бухгалтера у нових умовах, проаналізували наслідки прийняття нового Податкового кодексу для підприємців та прокоментували поправки, які врахувала ВР при прийнятті змін до Податкового кодексу.

 

Засідання було присвячене Дню бухгалтера, який відзначається в Україні щороку 16 липня. Доповідачі побажали бухгалтерам терпіння, здоров’я, добробуту та стабільності податкового законодавства. 
 
«Бухгалтери виконують важливу для усієї держави роботу. Це важка, копітка і відповідальна праця. З прийняттям нового Податкового кодексу навантаження на бухгалтерів непомірно зросло. Адже хоч кількість податків і зборів зменшилася майже вдвічі, але значно ускладнилася податкова звітність. Цього року слід подати 2 річні звіти, при чому за абсолютно новими правилами. Тому закликаю усіх керівників привітати бухгалтерів з професійним святом, оскільки вони повинні сьогодні виконувати функцію і фінансиста, і податківця, і бути професіоналом пенсійного законодавства, а ще й відповідати за фінансовий стан підприємств», -- сказала голова Ради Закарпатського територіального відділення Всеукраїнської організації асоціації платників податків України Марта Волощук. 
 
Про труднощі роботи бухгалтерів та аудиторів розповіла і голова Закарпатського територіального відділення Всеукраїнської професійної громадської організації Спілка аудиторів України Юлія Кілару. За її словами, в Україні значно зросли вимоги до роботи бухгалтера, за найменші помилки впроваджено жорсткі санкції та штрафи. «Ця професія вимагає постійного вдосконалення і відмінного володіння законами. Одна цифра інколи здатна «посадити на дно» підприємство, тож робота бухгалтера потребує постійної уваги і зосередженості. Натомість українські законодавчі реформи змушують бухгалтерів працювати в умовах невизначеності і постійних змін правил гри», -- каже Ю. Кілару. Вона також повідомила, що в Україні, імовірно, запровадять обов’язкову сертифікацію бухгалтерів суспільно значимих підприємств (тих, що оприлюднюють фінансову звітність: банки, страхові компанії, акціонерні товариства). Без такого сертифікати головний бухгалтер не матиме права підпису на звітності. 
 
Як пояснив Ярослав Голубка, керівник територіального відділення Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України у Закарпатському регіоні, к.е.н. для отримання сертифікату слід скласти 3 іспити (фінансовий облік, т.зв. управлінський облік, податки і прав) у формі іспитів та ситуаційних завдань. Кожен іспит коштує близько 700 грн. Наразі в області є близько 30 сертифікованих бухгалтерів. 
 
За словами Я. Голубки, в Україні попри законодавчі зміни збільшився тиск органів влади на бізнес. «Влада веде мову про спрощення умов для бізнесу, але лише податкова декларація містить стільки додатків, що навіть фахівцеві з досвідом складно в усьому розібратися. ООН оприлюднило дані, згідно з якими населення України збідніло на 10 %, тоді як влада держави звітує, що податкові надходження збільшилися удвічі. Отже, збільшилися вони саме за рахунок податкового тиску на підприємців, а не через розвиток економіки», -- вважає експерт. 
 
Водночас Віталій Кричко, заступник голови ДПА в Закарпатській області запевнив, що в Україні та зокрема на Закарпатті вдвічі зменшилася кількість планових контрольних заходів з боку фіскальних органів (перевіряють лише учасників так званих груп ризику). Припинені перевірки осіб, що працюють на єдиному податку. «Фіскальні органи та підприємства, за визначенням, перебувають по різні боки барикад. Але на практиці ми – партнери і намагаємося знайти можливість співпрацювати, щоб забезпечити єдине завдання – розвиток економіки регіону для підвищення добробуту людей. Ми поважаємо бухгалтерів, адже інколи на підприємстві вони важливіші, ніж керівники. Вони мусять встигати за законодавчими змінами, яких, мабуть, навіть самі автори податкового кодексу повністю не знають», -- каже В. Кричко.
 
Він також запевнив журналістів, що звітність збільшили не щоб «вибити більше податків», а щоб бачити реальний стан економіки та бізнесу і відпрацьовувати ті ланки, де є ризик ухилення від сплати податків. 
 
Єва Мойшевич, начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Закарпатській області зауважила, що податківці відчувають, на скільки важче стало працювати бухгалтерам лише через такий, наприклад, факт: цього року, порівняно з таким же періодом 2010-го, у 5 разів зросла кількість наданих консультацій (35 тисяч проти 7 тисяч торік). «Зізнаємося, що ми вчимося разом із бухгалтерами, адже новий Податковий кодекс досконало не знають ще навіть податківці, тому нам слід бути у цьому партнерами», -- сказала Є. Мойшевич. 
 
На Закарпатті є близько 90 тисяч платників податків, отже в області працюють щонайменше 20 тисяч бухгалтерів. 
 
Щороку 16 липня в Україні святкується День бухгалтера. Дата свята була вибрана невипадково — 16 липня 1999 року був ухвалений Закон України № 996-xiv «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».  Цей Закон визначає правові основи регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності в Україні.  До 2004 року свято відзначалося федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, змусило представників державної влади по-новому поглянути на фахівців, усвідомити, що бухгалтерською облік — це не лише податкова звітність, але і основа для ухвалення управлінських рішень.   У результаті Указом Президента України № 662/2004 від 18 червня 2004 року День бухгалтера був офіційно встановлений 16 липня.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також