В Ужгороді пройде виставка альтернативної енергетики

9
0

16-17 вересня в Ужгороді відбудеться виставка інноваційних енергозберігаючих технологій Української академії наук, які можуть значно здешевити витрати як комунального господарства міст, так і сімейних бюджетів закарпатців.

 

«Україна ставить питання про зменшення об’єму закупівлі газу та, на жаль, у питаннях енергозбереження ми відстаємо від країн Західної Європи. Тому ми вирішили здійснити пілотний проект з питань ефективного  збереження енергоресурсів – проведемо виставку технічних інновацій українського виробництва – спільно з Українською академією наук», -- розповів один з організаторів заходу, директор Інституту державного управління та регіонального розвитку УжНУ Микола Палінчак. 
 
Володимир Бобков, представник Української академії наук на Закарпатті повідомив, що 16-17 вересня ужгородці і гості міста зможуть побачити як макети, так і діючі моделі останніх досягнень української науки у сфері енергозбереження.
 
Перша частина заходу триватиме на економічному факультеті УжНУ, де співробітники академії виголосять кілька доповідей про останні здобутки і винаходи, втілені на практиці науково-виробничими підрозділами академії. 
 
Після цього на площі перед економічним факультетом розгорнуть виставку (детальну програму заходів організатори передадуть медійникам через Ужгородський прес-клуб найближчим часом). 
 
Серед конкретних експонатів, наприклад, діюча модель газогенератора, за допомогою якого можна переробляти будь-які відходи на газ чи електричну енергію. Тут же, на площі, вироблена генератором енергія використовуватиметься для роботи, наприклад, ощадних електричних батарей. Також буде представлений вітрогенератор, гідро- і теплоізоляційні матеріали (які в змозі замінити пінопласт чи скловолокно для утеплення будівель), покрівельні матеріали для дахів та інші винаходи.
 
Оглянути виставку запросили представників як обласної, так і міської влади, а також представників РДА. Можливо, практичним досвідом застосування представлених технологій поділиться мер Трускавця. До слова, в іншому місті – Мелітополі – фахівці академії наук готують до роботи газонератор для переробки намулу, що залишається від діяльності місцевого Водоканалу. Такий пристрій міг би повністю забезпечити потреби міського водного господарства в енергетиці. 
 
«Сподіваємося, що очільники населених пунктів також зацікавляться інноваціями, адже останні події в Ужгороді  засвідчили необхідність впровадження альтернативних джерел енергії. І населенню завжди необхідно мати запасний варіант, щоб уникнути проблем у разі виникнення екстремальних ситуацій», -- каже В. Бобков. 
 
Микола Палінчак наостанок розповів і про домовленість очолюваного ним Інституту з Представництвом ООН в Україні, яке готове профінансувати перехід на новітні технології одного конкретного об’єкту в Ужгороді (можливо, це буде дитсадок чи підрозділ університету).

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також