03 жовтня у м. Ужгород ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» в рамках Всеукраїнської компанії «Кожен голос важливий» проводить круглий стіл на тему: “Виборчі права переселенців. Як їх реалізувати?».
Основною метою круглого столу є обговорення проблем, пов’язаних із застосуванням виборчого права внутрішніми переселенцями із зони АТО та тимчасово окупованої території Криму; та озвучення рекомендацій таким категоріям виборців задля реалізації права обирати.
Як відомо, Парламентська асамблея ОБСЄ закликала органи влади України забезпечити можливість для внутрішніх переселенців з Донбасу можливість проголосувати на позачергових виборах до Верховної Ради України.
На сьогоднішній день в Україні офіційно налічується близько 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб, хоча багато експертів вважають, що ця цифра є значно вищою, адже багато переселенців не реєструються у відповідних державних структурах. В Закарпатській області голосуючих близько 1300 осіб. Виборчий Закон дозволяє їм тимчасово змінити місце голосування, не змінюючи виборчої адреси. Для цього необхідно звернутись у відділ ведення Державного реєстру виборців з заявою. Крім неї, переселенцям з Криму достатньо надати персоналу паспорт. Інша, значна частина переселенців змушена окрім паспорта, надати будь-який документ, що посвідчує поважність причини зміни місця голосування, що створює певні труднощі для значної частини внутрішніх переселенців із зони АТО.
Разом з тим, питання тимчасової зміни виборчої адреси стосується не лише переселенців, а й людей, які перебувають у відрядженні, і студентів, які в день голосування не перебуватимуть за місцем офіційної реєстрації.
Як бути в цій ситуації? Яким може бути перелік документів достатній для того, щоб переселенці могли зареєструватися для участі в голосуванні, якщо вони не змінили адресу свого місця проживання? Що треба зробити переселенцям, щоб проголосувати на парламентських виборах? Яким чином держава та організована громадськість сприяє такому виборцю, а також, іншим хто потребує тимчасової зміни виборчої адреси?
Отримати відповіді на всі ці питання матимуть нагоду учасники заходу: службовці місцевого врядування та виконавчої влади, представники засобів масової інформації, громадських та волонтерських організацій, кандидатів в Народні депутати України, активні представники внутрішніх переселенців.
Кампанія ініційована Центром підтримки громадських ініціатив в рамках проекту «Підвищення рівня прозорості державного реєстру виборців України» за підтримки уряду Канади.
Захід починається об 11.00 за адресою: м. Ужгород, вул Кошицька, 6 (конференц-зала готелю «Дует Плюс»)