В Ужгороді створили бригаду виїзної паліативної допомоги "Хоспіс вдома" (ФОТО)

29
2

До складу команди, яка надаватиме допомогу невиліковно хворим, увійшли 9 фахівців, які пройшли додаткову підготовку щодо надання саме паліативної допомоги: лікар-терапевт, медичні сестри, психолог, соціальний працівник, духівник, водій, диспетчер.

Як повідомляє Ужгородська міська рада, початково на "Хоспіс вдома" передбачено близько півмільйона гривень. Розглядається і питання про можливість придбання нової машини «швидкої допомоги».

Планують залучати і всіляку допомогу – фінансову та матеріальну, в тому числі і від закордонних організацій, благодійних фондів, волонтерську.

Наразі, розглядається кілька місць для побудови стаціонарного міського хоспісу. 

В Ужгороді зараз паліативної допомоги, тобто в полегшенні страждань, потребують близько 420 пацієнтів. Допомога потрібна і їхнім рідним, адже багатьом із них доводиться залишати роботу, дуже непросто і фізично, і особливо психологічно справлятися з наближенням неминучої втрати близької людини.

Саме тому до складу бригади включили також психолога та духівника.

«Хоспіс вдома» також надаватиме безкоштовно в користування (на прокат) медобладнання, необхідне для догляду устаткування. Скажімо, пристрої, інвентар для дотримання гігієни, засоби для пересування (ходунки, костилі, інвалідні візки) тощо. Усе це медики зібрали спільно з волонтерами.

Як зазначено в Положенні про виїзну бригаду, основна її мета – забезпечення максимально досяжної якості життя пацієнта шляхом своєчасної діагностики больового синдрому та симптомів розладів життєдіяльності, їх адекватного контролю і кваліфікованого лікування та запобігання страждань усіма доступними методами паліативної допомоги, в тому числі із застосуванням сучасних неопіоїдних та опіоїдних анальгетиків, психотропних лікарських засобів і прекурсорів.

Коментарі

Ч
читач

Це в Ужгороді, а в Мукачеві відібрали будівлю жіночої консультації, зі стоматполіклініки зробили стоматвідділення. На поверсі ліквідованого відділення дитячої стоматології розмістилася " велика реформаторка" Мандзич Любов, краще б вона розмістилася на першому поверсі ЦРЛ, можливо це б посприяло усуненню каналізаційного смороду, який роками є у лікарні. Вся вовтузня затіяна навколо стоматполіклініки , наводить на думку, що комусь таки хочеться прибрати до рук цю будівлю. Але в рот, навіть дуже жадібний, треба класти стільки, скільки влізе, бо інакше можна подавитися.

Ю
Юлия

С теперешними ценами и тарифами у нас скоро для 90% страны нужен будет "хоспис дома".

Читайте також