це чоловік 35-45 років, управлінець середньої ланки
Організація об’єднаних націй (ОНН) озвучила прогноз, що корупцію в Україні не вдасться подолати навіть до 2050 року. Про це 17 вересня під час засідання Ужгородського прес-клубу повідомила викладачка УжНУ, директор Закарпатського обласного центру гендерної освіти при УжНУ, психолог Маріанна Колодій. З її слів, найбільша проблема - це небажання самого населення припинити явище корупції. Корупція більшістю співвітчизників сприймається вже як природне явище, як, наприклад, ранкова кава, - повідомив кореспондент ZAXID.NET.
`У нас існує явище т.зв. `другого соціального світу`, в якому живе більшість населення попри реальні події, які існують у державі. Люди незадоволені діями влади, політичними кризами, тому ще з 80-х років знайшли собі варіант - жити в іншому світі, в якому почувають себе комфортно, у цьому ж тіньовому світі процвітає корупція`.
М.Колодій також змалювала портрет типового хабарника: це чоловік 35-45 років, управлінець середньої ланки. Натомість образ того, хто дає хабара, досить непевний, це скоріше жінка, віком від 30 до 55 років, середнього рівня достатку, з вищою освітою, має в середньому одну дитину (у соціологів це виражається цифрою 1,3 дитини), мешканка міста. `Рівень зарплати не є причиною корупційних дій. Навіть якщо людина отримує 25 тис. грн, то все ж візьме коробку цукерок, бо це звичка`, - каже психолог.
За словами М.Колодій, найбільш незадоволені явищем корупції натомість є українці віком від 22 до 38 років.
М.Колодій також наголосила, що в Україні існує чимало різновидів корупції, зокрема, масово розвинуте явище протекціонізму. Це коли за телефоном можна вирішити питання `за знайомством`.
`Корупцію слід викорінити, бо до неї звикають наші діти, вважають її виправданою. Але дуже важливо пояснити молодому поколінню, що це не властиве для українців явище`, - вважає Маріанна Колодій.