В Ужгороді вдосконалять інститут громадських слухань

22
1

У рішенні «Про громадські слухання в місті Ужгород» йдеться саме про вдосконалення механізму місцевого самоврядування.

Враховуючи звернення громадської організації Карпатське Агентство Прав Людини «Вестед» від 24 лютого цього року, міська рада хоче затвердити Положення по громадські слухання в місті Ужгород, яким визначить порядок ініціювання та проведення громадських слухань.

Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Важливий момент у тому, що пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

Наразі порядок скликання і проведення громадських слухань в чинній редакції ст. 13 Статуту територіальної громади міста Ужгорода, затвердженого рішенням ХХІІ сесії Ужгородської міської ради ІІІ скликання від 21.06.2000 р., регламентується старою процедурою.

Чинна її редакція встановлює вимогу про правомочність громадських слухань за умови присутності 1/2 (55-60 тис. осіб) усіх громадян Ужгорода + 1 громадянина, а так само вимогу про підтримку 1/3 усіх громадян Ужгорода (30-35 тис.) громадським слуханням, ініційованим громадянами. За таких умов реалізація права членів територіальної громади проводити громадські слухання з ініціативи громадян зазнає істотних обмежень, якщо не є практично неможливою. Натомість згідно нових змін депутати будуть змушені розглядати проекти рішень, внесені громадою за Прийняте рішення, отже, пропонує встановити чіткий механізм скликання і проведення громадських слухань у місті Ужгороді, що сприятиме участі громадян у вирішенні питань віднесених до відання місцевого самоврядування.

Мукачево.net

Коментарі

ЖС
жертва судової корупції

Недавно затверджений Радою Закон про люстрацію, де чітко прописано процедуру діяльності Тимчасових спеціальних комісій по проведенню люстрації. Починати краще з судової влади, бо за даними міжнародних рейтингів Україна нині займає 144-е місце по корумпованості судової системи.Кожен, хто постраждав, може звернутись з заявами , на підставі яких буде проводитися процедура люстрації.Особливо потребують люстрації судді, які грубими порушеннями професійних та етичних стандартів дискредитували авторитет судової влади.Від нашої активності і солідарності залежить процес очищення суспільства.Почати слід із судду Мукачівського міськрайсуду В.Слюсарчука, який за керівним дзвінком вищестоячої інстанції та за хабар діапазоном від 5оо до 1000 доларів прийме будь-яке незаконне рішення і безкарно проігнорує закони.Все Мукачево знає тарифи. Апеляційний суд за "сприяння" клієнту бере від 2000 до 3000 доларів.Тут треба пролюструвати суддю Апел.суду в Ужгороді Т.Готру.Всі необхідні позови- є у Європ.суді

Читайте також