В Ужгороді відбулася конференція орнітологів

4
0

рекордна за географією

Протягом п’ятниці-неділі під девізом «Дослідження орнітофауни в контексті збереження біорізноманіття» в Ужгороді пройшла вже дев’ята за ліком наукова конференція Західноукраїнського орнітологічного товариства. Наш обласний центр був вибраний не випадково (до того науковці збиралися у Львові, Кам’янець-Подільському, Тернополі, Луцьку тощо), адже нинішня конференція була присвячена пам’яті відомого ужгородського орнітолога першої половини минулого століття Олександра Грабаря.


З цієї нагоди на біологічному факультеті УжНУ зібралися не лише професійні орнітологи, але й любителі, захоплені вивченням птахів. І не тільки з Західної України (Львова, Рівного, Івано-Франківська, Чернівців, Ужгорода, Берегова), але й з Києва, Сум, Житомира, Канєва, Кривого Рогу, Чернігова та інших міст України. Загалом учасниками цього форуму стали представники 15 областей, що є своєрідним рекордом – жодна з попередніх конференцій не була такою представницькою за географією.

Було обговорено близько 40 наукових повідомлень, що стосувалися питань ревізії видового складу птахів Закарпаття, Поділля та ряду заповідних територій України, біології окремих видів та груп пернатих, природоохоронних освітніх програм для молоді (програма «Лелека»), стану заповідної справи, головних «діалектів» птахів із різних регіонів (виявляється, карпатські зяблики співають не так, як ці ж птахи в інших регіонах!). Заслухано й цілий ряд інших виступів, які буде видано окремим томом у журналі «Вісник Ужгородського університету. Біологічний факультет».

У підсумковій резолюції конференції є і пункти, адресовані ректорату УжНУ. Зокрема, йде мова про доцільність встановлення на будівлі хімфаку (колишньої гімназії) меморіальної дошки, присвяченої О.О.Грабарю, а також про необхідність розширити площі під університетським зоомузеєм, оскільки експонатам у ньому вже затісно.

Делегати конференції побували на Кальварії, де поклали квіти до могили Олександра Грабаря, познайомилися з історичними пам’ятками нашого обласного центру, оглянули експозицію зоологічного музею. Отож, для багатьох із них конференція набула не лише наукового, але й ознайомчо-пізнавального значення.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також