В Ужгороді відкрили приватний сквер та пам'ятник імператриці Марії Терезії (ФОТО)

133
1

5 січня в Ужгороді біля греко-католицького кафедрального собору урочисто відкрили та освятили сквер і пам'ятник австро-угорській імператриці Марії Терезії (1717-1780).

Імператриця увійшла у історію як правитель-реформатор. Ця постать безпосередньо пов’язана з  історією Закарпаття – адже саме за часів правління Марії Терезії розпочався духовний та освітній розвиток Ужгорода та Закарпаття, яке у ті часи було частиною Угорського королівства. За її правління було проведено реформу освіти - у 1777 році видано шкільний статут для Угорського королівства Ratio educationis та видано Маніфест про урбаріальну (земельну) реформу (1767 р.). 

Поруч із пам’ятником розташовані барль’єфи інших історичних постатей, діяльність яких пов'язана із Закарпаттям - це угорські королі Іштван І Святий та Карл Роберт,  Філіп Другет, Міклош Берчені, Андрій Бачинський.

Ініціатором відкриття приватного скверу та пам'ятника стала родина Панових та Мукачівська греко-католицька єпархія на чолі з єпископом Міланом Шашіком, який провів обряд освячення.

На урочисте відкриття пам’ятника прибув міністр закордонних справ України Павло Клімкін, генеральний консул Генерального консульства Угорщини Йожеф Бочкаі.

В угорській пресі натомість активно обговорюється заява Павла Клімкіна щодо заборони практики подвійного громадянства в Україні, яке за його словами суперечить Конституції. Зазначається, що міністри закордонних справ Угорщини поки що ніяк не відреагували на цю заяву.

Мукачево.net  

Коментарі

АП
Ален Панов

Шановні журналісти, прохання більш прискіпливо ставитися до якості матеріалів для публікації. Марія-Терезія ніколи не була імператрицею Австро-Угорщини. По-перше, тому, що це державне утворення було започатковане у 1867 році, а вона у той час вже не була на цьому світі. По-друге, тому, що такого титулу не існувало у принципі. Таким чином, правильно згадувати Марію Терезію як королеву Угорщини, до складу якої на той час належало історичне Закарпаття. Титул імператриці вона також мала, але за чоловіком - Імператором Священної Римської Імперії Францом Стефаном Лотарингським. При творчій переробці прес-релізів, потрібно проявляти не лише креатив у заміні слів, розстановці акцентів, які послуговуються інтересам редакції або власника ЗМІ, а і перевіряти викладені факти. А ще простіше почитати історію скверу, яка встановлена поруч із памятником, таким чином беручи інформацію з першоджерела, а не тиражуючи матеріали інших видань.

Читайте також