В Ужгороді відкрили виставку відомого художника

30
0

Василь Петрович Свалявчик народився 14 жовтня 1951 року в с. Зняцево Мукачівського району Закарпатської області. Він – член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії імені Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва.

Учасник художніх виставок: обласних, всеукраїнських, закордонних, а також  міжнародних пленерів і симпозіумів. Мав декілька персональних виставок. Зокрема, у Фюссені (Німеччина) – 1998 р., Ужгороді – 1998 р., 1999 р. – Мукачеві, 2000 р. – Києві, 2001 р. – Ужгороді, 2003 р. – Любліні (Польща), 2004 – Братиславі (Словаччина), 2006 р., 2007 р. – Ужгороді.

Свій талант митець розкрив у малюванні краєвидів, натюрмортів.

Нещодавно він презентував нову персональну виставку в Мукачівській картинній галереї,  приурочену до 60-річчя з дня свого народження. А вчора, 22 грудня її мали змогу оцінити і жителі обласного центру.
 
Вітали ювіляра представники влади, депутатських корпусі області і міста, творчих спілок, громадськості. Як зазначали виступаючі, все прекрасне для нього починається одразу за порогом рідної хати: ріки, гори, струмки, зелені верховини. Мотиви рідного краю – домінанта у закарпатського живописця В. Свалявчика, який служить своїм мистецтвом землі і людям. Твори заслуженого художника України В. Свалявчика прикрашають державні, приватні колекції нашої країни, країн Європи та Америки.
 
Теплим було привітання заступника голови облради Андрій Сербайла, який зазначив, що митцю таланило на гарних людей. Він зустрів на своєму житейському шляху знаного художника краю Івана Ілька, який очолював тоді обласний  Художфонд і запросив молодого Василя Свалявчика разом із іншими займатися мистецтвом у виробничому мистецькому комбінаті. Так Василь Свалявчик опинився поруч із визнаними майстрами живопису: з Антоном Кашшаєм, Ернестом Контратовичем, Гавриїлом Глюком, Іваном Ільком, Іваном Шутєвим. Від кожного чомусь навчився, виробляючи власну манеру. Об’їздив усе Закарпаття, та найбільше полюбив Синевир з його околицями, за що Андрій Андрійович йому висловив окрему подяку від імені  верховинців.
 
«За цей шанобливий, але сповнений романтизму вік наш ювіляр створив   чимало   яскравих  полотен у  різних   жанрах, які нині   прикрашають   державні   та приватні  зібрання  й  колекції  країн Європи і Америки» , – наголосив  промовець і побажав  йому здійснення усіх  мрій, щедрої вдачі,  стрімких духовних  і творчих злетів, ще багато-багато нових, яскравих  полотен на  радість  усім нам!
 
-  Низько кланяємось вам та даруємо найкращі квіти Срібної Землі, які так щедро, кольорово і дзвінко зображені на ваших дивовижних полотнах, – наголосив Андрій Андрійович.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також