Автори – Михайло Кляп і Федір Шандор – розробили класифікацію туризму за різними критеріями.
Автори посібника досліджують соціальний феномен туризму у сукупності його проявів: туристичної діяльності та поведінки, туристичних груп та організацій, соціальних систем і соціального інституту туризму.
Також автори посібника розробили класифікацію туризму за видами залежно від критеріїв, що сприятиме кращій підготовці висококваліфікованих туризмознаців, які зможуть забезпечити високий рівень ефективності системи управляння та конкурентоспроможності підприємств туристичної індустрії.
Цей посібник призначений для студентів, що навчаються за фахами: туризм, менеджмент туристичної діяльності, менеджмент готельно-ресторанної справи, для туризмознаців, а також для працівників готельно-ресторанного бізнесу та туризмології. Книга містить ще й основні закони України про туризм.
Розділи посібника доступно розкривають поняття «туризм» у соціокультурному контексті, «турист», тобто роль і місце людини у галузі туризму, а також детально аналізують туристичну поведінку та туристичну діяльність.
Федір Шандор, співавтор навчального посібника «Сучасні різновиди туризму», прокоментував: «Посібник створений для того, щоб припинити хаос серед назв туризму, узагальнити його види. Якщо в інтернеті шукати одне поняття, то можна натрапити на те, що називається воно по-різному, тому біля кожної назви у класифікації можемо побачити ще кілька її можливих варіантів. Головне завдання книги – навести лад у термінології та тлумаченні понять. Також, що не менш важливо, посібник допоможе викладачам кафедр чи факультетів туризму, туроператорам, бо тут зібрано багато корисної для них інформації. Ще одна родзинка підручника: будь-хто, хто прочитає його, може запитати себе: «А чому у нас нема такого різновиду туризму?», і це стане поштовхом, можливо, започаткувати саме такий вид у своєму краї».