
Як розповів в.о. мера Віктор Щадей, наразі пройшов вже місяць з дня опублікування регуляторного акту, згідно якого вартість проїзду має зрости до 3 гривень. Це рішення ініціювали перевізники.
Вони ж і проводили розрахунки вартості, враховуючи те, що востаннє тарифи переглядалися ще навесні 2013. А відтоді зросли ціни на паливо, запчастини, мастило, ремонт, заробітна плата.
Водночас у міській раді кажуть, що такі ціни визнати однозначно неможливо, адже витрати відомі, а пасажиропотік ні. Тобто відомо суму коштів, яка витрачається перевізниками, але нема на що її ділити.
Саме тому відділ транспорту спільно з членами Громадської ради та волонтерами проводитиме моніторинг пасажиропотоку у міському транспорті. До слова, для цієї справи потрібно півдня часу від однієї людини, тож ініціатива вітається.
Після моніторингу вже за тиждень-два виконком розглядатиме дане рішення. Адже позиція перевізників відома, ціни також відомі. Залишилося визначити реальну обґрунтовану ціну.
«За цей час ми побачили, що у багатьох містах від Львова, Луцька і до Дніпропетровська ціни піднімають. Зрозуміло, що таке рішення непопулярне. А з іншого боку, якщо перевізники перестануть їздити, це теж погано.
Тому тут потрібно знайти якийсь компроміс, щоб і маршрутки їздили, і ціна їх була адекватна. Ціна, однак, підійматиметься у будь-якому випадку», - зазначив пан Щадей.