уже захворіло семеро новонароджених
В Ужгородському міському перинатальному центрі – спалах внутрішньолікарняної інфекції. Уже захворіло семеро новонароджених. Про це сьогодні, 25 травня, власкору ЗІКу повідомив акушер-гінеколог Анатолій Куцина. За його словами, наразі між новонародженими поширюються одразу три інфекції – діарея (пронос), омфаліт (запалення пупкової рани) та везикулопустульоз (висипка на шкірі новонародженого).
Анатолій Куцина твердить, що факт спалаху інфекції намагаються приховати. Адже визначення «спалаху» починається з 3 випадків, і це засвідчують офіційні документи. «Зокрема, наказ МОЗ України від 10.05.2007 «Про організацію профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах», каже, що «внутрішньолікарняна інфекція (далі – ВЛІ) – це будь-яке клінічно виражене інфекційне захворювання, яке виникло у пацієнта протягом перебування в акушерському стаціонарі або протягом 7 діб після виписки з нього…». І ще таке: «груповим захворюванням або спалахом ВЛІ вважається виникнення 3 і більше випадків внутрішньолікарняних захворювань», – уточнив акушер-гінеколог.
За його словами, про те, що є спалах внутрішньолікарняної інфекції свідчать записи в історіях розвитку новонароджених. Зокрема, як діагнози інфекції зафіксовані в діток таких породіль: Луцьо, І пологове відділення, ІІІ поверх, палата № 6, в дитини – везикулопустульоз; Дуркот, І род. від., ІІІ пов., палата № 1, д-з – діарея; Телепанич, І род. від., ІІІ пов., палата № 8, д-з – омфаліт; Митро, І род. від., IV пов., палата № 5, д-з – омфаліт; Братасюк, ІІ род. від., палата № 5, д-з – омфаліт; Фрінгош, І род. від., д-з – діарея; Бескид, І род. від., ІІІ пов., палата № 6, д-з омфаліт та везикулопустульоз.
Три жінки наразі ще в лікарні, решту виписали, причому у терміновому порядку. «І це попри те, що всі ці інфекції є дуже небезпечними для малесенького організму, і їх повинні лікувати у відповідних умовах до повного одужання, а після виписки ще певний час спостерігати. Це регламентується наказом МОЗ: інфікованих малюків, згідно з «Порядком проведення розслідування при виникненні спалаху ВЛІ», одразу необхідно перевести до спеціалізованих неонатологічних відділень. А вже здорових породіль та малюків виписують з акушерського стаціонару і одразу встановлюють за ними щоденний лікарський або сестринський патронаж за місцем проживання на строк максимального інкубаційного періоду того захворювання, що виникло, але не менше, ніж на 10 днів, Оскільки ж діток виписували як «здорових», то, відповідно, ні батьків, ні патронажних лікарів та сестер про наявність інфекції чи необхідність особливого нагляду за новонародженими в домашніх умовах просто не попереджали, тому яка небезпека нависла над малюками – тільки Богу відомо», – прокоментував Анатолій Куцина.
Акушер-гінеколог також стверджує, що дітей виписують терміново тому, аби приховати факт спалаху від обласної комісії управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, яка саме здійснює перевірку діяльності УМПЦ та головного лікаря Володимира Симулика.
Лікарі УМПЦ також назвали причину виникнення спалаху внутрішньолікарняної інфекції – це недостатня забезпеченість мийними, дезінфекційними та засобами стерилізації або їх використання з порушенням інструкції.
Анатолій Куцина також повідомив про те, що, згідно з нормативними документами, треба було б негайно повідомити про виникнення спалаху органи охорони здоров’я та територіальну санітарно-епідеміологічну службу, відтак – «наказом територіального органу охорони здоров’я відділення, де виник спалах ВЛІ, за епідемічними показаннями негайно закрити». Крім того, слід одразу створити протиепідемічну комісію, яка б склала план заходів з проведення розслідування та ліквідації спалаху ВЛІ. Нічого подібного, стверджує акушер-гінеколог, так і не зроблено, попри те, що перші випадки виникнення інфекцій зафіксували ще з 18 травня.
Довідка
6 травня 2009 в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція лікарів Ужгородського міського перинатального центру, під час якої спеціалісти розповіли про критичну ситуацію, яка склалася в пологовому будинку. Зокрема, Руслан Федько заявив, що призначений 3 місяці тому головний лікар перинатального центру Володимир Симулик вимагає від акушерів-гінекологів платити йому особисто гроші за кожні прийняті лікарями пологи. Загалом щомісяця акушери-гінекологи повинні були б «здавти» новому головному лікареві 20 тисяч доларів США.
Під час цієї ж прес-конференції прозвучало, що в пологовому будинку бракує дезінфекційних засобів, УМПЦ забезпечений ними всього на З дні. Того ж дня на прес-конференції у відповідь головний лікар центру Володимир Симулик підтвердив проблему з деззасобами, пояснивши все браком бюджетного фінансування.