В УжНУ найвищий середній бал з іспиту по українській мові та літературі складає 143,2 бала

13
0

31 липня офіційно завершився процес подачі документів абітурієнтами, які цього року вступають до вищих навчальних закладів. Приймати документи вузи почали з 01 липня, тож в розпорядженні вступників був 31 день, аби реалізувати своє право на здобуття вищої освіти.

Варто відзначити при цьому, що не всі вступники могли скористатися ним в повній мірі, протягом відведеного часу. До прикладу, однією з перших проблем вступної кампанії, була відсутність результатів ЗНО з окремих предметів, через що абітурієнтам довелось зачекати з подачею документів до вузу. Також, перші 10 днів кампанії, вступники не мали жодної інформації про об'єми місць державного замовлення на обраних спеціальностях. Не менш суттєвими були проблеми із некоректною роботою інформаційної системи «Конкурс» та цьогорічним нововведенням, системи «Електронний вступ». Щоправда, всі недопрацювання старту кампанії вдалось усунути на другий тиждень кампанії.

В останній тиждень прийому документів для окремих категорій вступників відбулися вступні іспити та творчі конкурси. Спостерігачі «Опори», які були присутні при складанні вступних випробувань відзначають, в цілому, якісну організацію процесу. Проте, в порівнянні із організацією та специфікою складання зовнішнього незалежного оцінювання, існує ряд ризиків та особистісних факторів, що можуть вплинути на результат в цілому. Абітурієнти під час ЗНО, в основному, вирішують тестові завдання, і на цьому вся схожість з ЗНО закінчується. Під час складання вступного іспиту роботи абітурієнтів не кодуються, як при ЗНО, а вкладаються в екзаменаційні листи, що містять прізвище, ім’я, напрям вступу абітурієнта. В такій ситуації існує небезпека коригування роботи абітурієнта. Також існує ймовірність технічної помилки, при внесенні результату іспиту в систему «Конкурс», адже, на відміну від результатів ЗНО, не існує єдиної бази даних результатів абітурієнтів з якою можна провести звірку.

Разом з тим, слід зазначити, що аналіз результатів вступних іспитів вказує на досить низький загальний результат абітурієнтів, що їх складали. Так в УжНУ найвищий середній бал з вступних іспитів зафіксований на іспитах з української мови та літератури, 23 липня, він складає 143,2 бала, найнижчий – з іноземної мови – 120,1. В ЗакДУ найвищий - з фізики – 154, найнижчий – з історії України – 127,6. В МДУ найвищий середній бал – з української мови та літератури – 151, найнижчий – з географії – 127. Підсумовуючи результати вступних іспитів можна зробити висновок про відсутність фактів завищення результатів екзаменів.

Щодо творчих конкурсів, то їх відбулося 2 :

За напрямом «журналістика» в УжНУ. Середній бал – 140,4.

За напрямом «Музичне мистецтво» в МДУ – 141.

Напрям «здоров’людини» в УжНУ середній бал з нормативів фізичної підготовки 167.

ГМ “ОПОРА” звертає увагу на те, що з 01 серпня розпочався процес зарахування абітурієнтів до ВНЗ на навчання за кошти державного бюджету. Згідно правил прийому : «Приймальна комісія приймає рішення про рекомендування до зарахування на навчання на місця державного замовлення у три етапи: у перший, шостий та восьмий дні після останнього дня прийому заяв.

Після завершення першого строку прийому оригіналів документів від рекомендованих до зарахування вступників (п’ять календарних днів після оприлюднення першого списку рекомендованих до зарахування) приймальна комісія Університету здійснює коригування списку :оголошує списки рекомендованих та приймає рішення про зарахування вступників, які будучи рекомендованими - виконали вимоги для зарахування;

відкликає надані раніше рекомендації вступникам, які не подали оригінали своїх документів для остаточного зарахування, відносячи їх в кінець списку абітурієнтів;

формує списки інших (наступних по рейтингу) рекомендованих осіб з числа вступників, які не отримували рекомендацію раніше, відповідно до рейтингового списку вступників відповідно до наявних місць.

В цілому, засідання комісії відбуватимуться 01, 06, 08 серпня. Відповідно, абітурієнти повинні подавали документи до 05 серпня – перша хвиля, до 07 серпня – друга хвиля. 10 серпня приймальні комісії осаточно сформують списки осіб, що навчатимуться за кошти державного бюджету.

У випадку, коли абітурієнт не виконає умови зарахування, тобто, не подасть вчасно оригінали документів, своє право на навчання за кошти державного бюджету на даному напрямку він втрачає.

У випадку, коли до 10 серпня абітурієнти, рекомендовані до зарахування 08 серпня, не здадуть оригінали документів на місця, що звільняться будуть зараховані наступні абітурієнти, які подали оригінали документів і знаходяться найвище в рейтинговому списку.

Звертаємо увагу абітурієнтів на те, що для другої хвилі прийом документів відбуватиметься 6 та 7 липня, де 7 липня припадає на неділю. Так як частина приймальних комісій в неділю не працює ГМ «Опора» рекомендує абітурієнтам, рекомендованим до зарахування в другій хвилі, подати свої документи в суботу, 06 серпня.

Нагадуємо, що на території області діє гаряча лінія, за якою абітурієнти можуть звертатись у випадках порушень їхніх прав під час вступу до ВНЗ: +38 050 100 24 69 та +38 063 287 34 34

Юридичну консультацію щодо вступу можна отримати за телефоном (044) 225 32 81

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також