1 – 2 жовтня на історичному факультеті Ужгородського національного університету пройшов міжнародний науковий симпозіум «Міфи, образи і метафори національних історіографій» (Перші Ужгородські історіографічні читання).
Серед запрошених гостей у міжнародному симпозіумі участь взяли Вадим Ададуров – завідувач кафедри світової історії нового часу Українського католицького університету, котрий висвітлив питання функціонування міфу про Наполеона-Рятівника у сучасному історичному дискурсі України (на прикладі шкільних та університетських посібників). Сергій Кретінін, завідувач кафедри історії середніх віків і зарубіжних слов’янських народів Воронежського державного університету, який науково висвітлив питання про масові виселення етнічних німців у 1945 – 1949 роках: історіографічні легенди та суперечки. Про мікроісторію в дослідженнях Владислава Лозинського доповів Михайло Кріль, завідувач кафедри історії слов’янських країн Львівського національного університету ім. І.Франка. Володимир Петрухін, науковий співробітник Інституту слов’янознавства РАН виступив із доповіддю про міф, історію і видумку в руських середньовічних переказах про походження влади, Олена Браун, доцент Історико-архівного інституту РДГУ науково доповіла про міф Ричарда ІІІ в Тюдорівській історіографії та ін. В роботі наукового форуму взяли участь 12 гостей а також ужгородські науковці.
У ході симпозіуму порушувалися питання також про Історичний «образ Закарпаття» в крайовій історіографії кінця ХVІІІ – ХІХ ст., Офіціоз і дійсність: злочин проти людяності радянських партизанів (на прикладі інтерпретації подій 27 січня 1944 р. у селі Нивці Радехівського району Львівської області), Pro et contra: Щоденник о. Степана Бендаса в історії, історіографії та історичній пам’яті сучасних грекокатоликів, «Золота булла Сицилійська» як проблемне питання чеської історіографії, Ідеалізація практики проведення мадяризації в оцінці угорської історіографії кінці ХІХ – початку ХХ ст., тощо.
Учасниками симпозіуму були представники наукових центрів, з якими впродовж тривалого часу підтримуються тісні наукові зв’язки.