Минулого тижня сталася неординарна подія в науковому житті УжНУ загалом і медичного факультету зокрема - на засіданні спеціалізованої вченої ради у Львові було захищено одну докторську (консультант - проф. Русин В.І.) та дві кандидатські дисертації (науковий керівник – проф. Болдижар О.О.) з кафедри хірургічних дисциплін (завідувач кафедри проф. Русин В.І.).
За кадровим складом ця кафедра може конкурувати з деякими факультетами університету!
Як відомо, у більшості передових країн світу науку творять у дослідницьких університетах. Підтвердженням цього є і те, що переважна більшість Нобелівських лауреатів зробили свої відкриття в університетських школах.
В УжНУ кілька місяців тому ще раз було наголошено, що провідний виш Закарпаття повинен бути не лише кузнею кадрів, а й досягти критеріїв дослідницького університету. Зокрема, про це йшлося й на одному із засідань Вченої ради.
На тлі цих чудових і високих намірів зовсім алогічними є дії проректора з науково-педагогічної роботи проф. Перести Ю.Ю., який підготував два накази (про перевірку первинної документації та про науково-дослідні інститути), які зводять усе нанівець і гальмують розвиток науки в університеті. Засідання, проведене з керівниками науково-дослідних інститутів УжНУ, показало, що переслідується одна мета – їх закриття.
Можливо, це зв’язано з тим, що проректор Переста Ю.Ю. самостійно не підготував жодного кандидата медичних наук. З іншого боку, це може бути пояснено тим, що деякі кандидати наук на стоматологічному факультеті надзвичайно легко були переведені на посади професорів без захисту докторських дисертацій маючи при цьому мінімальний стаж роботи. В той же час, переведення на посаду одного з доцентів медичного факультету, який пропрацював все життя в університеті, гальмується.
Усі ці нездорові амбіції керівництва вишу, підкилимна боротьба, непрозорі правила гри, залякування і тиск не йдуть на користь ні провідним фахівцям нашого краю, ні давній славі Ужгородського національного університету, ні розвитку вітчизняної науки загалом.