В Закарпатті затвердили програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги

8
0

на засадах загальної практики - сімейної медицини на 2007 - 2010 роки

Ініціатор розроблення Програми: обласна державна адміністрація
Дана програма розроблена на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 26-р "Про затвердження плану заходів виконання у 2007 році завдань, визначених за результатами підбиття підсумків за 100 днів роботи Кабінету Міністрів України" та доручення заступника голови обласної державної адміністрації від 21 лютого 2007 року №02-5/35. Розробник Програми: управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Відповідальні виконавці Програми:
управління охорони здоров’я, райдержадміністрації, міськвиконкоми, факультет післядипломної освіти УжНУ
Терміни реалізації Програми: 2007-2010 роки.
Джерела фінансування Програми: державний, обласний, місцеві бюджети
та інші джерела, що не заборонені законодавством
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми усього : 51835,7 тис. грн, в тому числі коштів місцевого бюджету - 33769,2 тис.грн, державного бюджету - 18066,5 тис.грн.
Визначення проблеми,на розв’язаний якої спрямована Програма
Пріоритетом н охороні здоров’я населення Президентом України та Міністерством охорони здоров’я України визначено надання первинної медико -санітарної допомоги на засадах загальної пракінки - сімейної медицини (далі -ЗПСМ).
Експертами ВООЗ визначено, що первинна медико-санітарна допомога (далі - ПМСД) є фундаментом не тільки амбулаїорно-поліклінічної, але й усісї медичної допомоги, оскільки вона робить найбільший внесок у формування громадського здоров’я, несе найбільшу відповідальність за його втрати, визначає раціональне та ефективне використання ресурсів охорони здоров’я й задоволення населення станом медичного забезпечення.
У галузі є ряд як об’єктивних (низький рівень матеріально-технічного забезпечення закладів ПМСД), так і суб’єктивних чинників, які виражаються в недостатньому організаційному та фаховому забезпеченні медичною допомогою населення на первинному рівні та недостатньою увагою районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, що гальмують процеси реорганізації первинної медико - санітарної допомоги на засадах загальної практики - сімейної медицини.
У зв’язку з цим є доцільність у проведенні ряду організаційних заходів: подальшій реорганізація ПМСД на засадах ЗПСМ, вдосконалення фахового рівня лікарів первинної ланки, покращення організації та якості надання медичної допомоги на первинному рівні, зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів первинної медико-санітарної допомоги.
Мета Програми
Програма спрямована на налагодження ефективного функціонування системи первинної медико - санітарної допомоги на засадах загальної практики - сімейної медицини шляхом подальшої реорганізації закладів первинної медико — санітарної допомоги, фахової підготовки медичних працівників за спеціальністю "загальна практика - сімейна медицина", зміцнення матеріально технічної бази закладів охорони здоров’я первинної медико - санітарної допомоги та створення належних соціально -побутових умов для медичного персоналу.
Головною метою Програми є реалізація заходів щодо забезпечення надання населенню доступної та високоякісної медичної допомоги на первинному рівні.
Основні завдання Програми
Поліпшити якісний рівень надання профілактичної, лікувальної та невідкладної допомоги населенню області на первинній ланці.
Продовжити матеріально - технічне переобладнання медичних закладів первинної медико-санітарної допомоги.
Забезпечити дотримання протоколів надання медичної допомоги.
Продовжити організацію мережі амбулаторій сімейної медицини та наближення їх до місця проживання пацієнтів, особливо у сільській місцевості.
Забезпечити високоякісну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації лікарів, медичних сестер та іншого медичного персоналу для надання первинної медико - санітарної допомоги в достатньому обсязі.
Поліпшити мобільність медичних працівників у закладах загальної практики - сімейної медицини.
Створити автоматизоване робоче місце для сімейного лікаря.
Залучити науковий потенціал УжІТУ для поліпшення надання медичної допомоги та формування позитивного ставлення населення, медичної громадськості до змін у галузі охорони здоров’я.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також