22 грудня 2010 року студенти, аспіранти та викладачі факультету міжнародних відносин зустрілися з кандидатом історичних наук, доктором філософії, Консулом України Аленом Пановим.
Зустріч відбулася в рамках святкування Дня працівників дипломатичної служби. Ален Панов у 2010 році завершив дипломатичну місію як консул України в Угорщині (м.Ніредьгаза), тому зміг знайти час і відгукнутися на пропозицію зустрітися зі студентами та обговорити актуальні питання, що стосуються сучасної дипломатії.
Після привітального слова декана факультету д.і.н., проф. Вовканича І.І., який представив почесного гостя, А.Панов в рамках мультимедійної презентації окреслив основні питання сучасної української дипломатії. На основі науково-теоретичних знань та здобутого практичного досвіду у цій сфері Ален Панов проаналізував стан та перспективи розвитку української дипломатії, її основні функції та завдання, чим цілковито захопив увагу всіх присутніх.
Ознайомившись із презентацією, студенти у жвавій дискусії почали обговорювати з А.Пановим актуальні питання взаємовідносин країн в рамках регіонального та світового масштабів. Значна увага була приділена світовим інтеграційним процесам, зокрема, вибору України в умовах сучасних геополітичних змін. Студентам було вкрай цікаво почути думку людини, яка безпосередньо бере участь у справах міжнародного характеру. Адже Ален Панов був також представником України у Міжрегіональній асоціації «Карпатський Єврорегіон».
Студенти були вдячні Алену Панову за можливість поспілкуватися з дипломатом-практиком, в тому числі, почути шляхи розв’язання складних ситуацій дипломатичним шляхом.
На завершення А.Панов зробив студентам подарунок до Дня дипломата - передав до бібліотечного фонду ЗакДУ кілька примірників власної монографії «Масарик і Закарпаття», а також розроблений курс лекцій, виданий навчальним посібником, з дисципліни «Дипломатична і консульська служба».
Випускник факультету міжнародних відносин ЗакДУ - фахівець зі спеціальності \"Країнознавство\" кваліфікації \"Політолог - міжнародник\", \"Перекладач\" - може виконувати роботу у зазначених Державним класифікатором видах діяльності (випуск 1 у 2 кн.), та займати такі посади, як: аташе, дипломатичний агент, секретар дипломатичного агентства, посланник, консульський агент та інше, починаючи будувати кар’єру дипломата. Тому зустріч з консулом України Аленом Пановим була дуже пізнавальною для студентів-міжнародників - майбутніх дипломатів.
Провідний спеціаліст лабораторії країнознавства, Олександра Мікор