Василь Левкулич: Розвиток УжНУ забезпечить збільшення бюджету громади

26
0

Добробут міста Ужгород та всього Закарпатського регіону залежить від розвитку університету та створення додаткових можливостей для студентів.

Заклад, де навчається понад 15 тисяч студентів, разом із персоналом та викладачами налічує близько 18 тисяч людей, які задіяні в освітньому просторі. Це більше, ніж у будь-якого іншого великого виробничого підприємства. Так вважає Василь Левкулич, кандидат у депутати Закарпатської обласної ради від партії «Команда Андрія Балоги».

«Доволі поширене уявлення про університет, як осередок суто гуманітарної взаємодії з громадою міста й області. Насправді за рівнем відрахувань у бюджет міста УжНУ не поступається бюджето- і містоутворюючим підприємствам індустріального поясу України. Більше того: після кількох хвиль деіндустріалізації, УжНУ, в межах Закарпаття, відповідає означеному статусу в більшій мірі, ніж чимало колишніх промислових гігантів у містах-мільйонниках України. Без зайвої скромності можна стверджувати, що за відсутності університету Ужгород, зокрема, а Закарпаття загалом мали б значно нижчий рівень соціально-економічних стандартів і репутаційної привабливості» - зазначає завідувач кафедри філософії УжНУ Василь Левкулич.

Як свідчить успішний досвід провідних університетів і країн світу, різнопрофільні наукові центри, що функціонують на базі закладів вищої освіти, спроможні розробляти чіткі, ефективні й практично акцентовані програми розвитку територіальних громад.

Крім того, за його словами, в Ужгорода є великі можливості для розвитку IT-сфери, створення IT HUBу і залучення інвесторів зі всього світу.

За словами Василя Левкулича, ІТ-кластер можна створити на базі трьох факультетів УжНУ: інформаційних технологій, інженерно-технічного та математичного. Така платформа може забезпечити оперативне інформування щодо різних аспектів, можливостей і перспектив Закарпаття. Окрім іншого, ІТ-кластер може стати тим, що на Заході називають think tank, – своєрідним аналітичним центром, що оперативно генерує стратегії розвитку Закарпаття, визначаючи оптимальні тактичні кроки для досягнення мети.

«Сьогодні деякі технологічні компанії, такі як Whats App, Preply, Restream, RefaceAI засновниками яких є українці, користуються шаленою популярністю у всьому світі, маючи капіталізацію у мільйони і мільярди доларів. Це та ніша сучасної економіки, яка завойовує індустрії та інтегрується в традиційні галузі, адже вирішує проблеми інноваційними шляхами, оптимізує процеси, трансформує галузі. Тому нам потрібно створювати умови для молоді, розвивати підприємницьку та стартап екосистему, адже це – нові можливості, високооплачувана робота, підняття рівня життя громади,» - розказав Василь Левкулич.


Нагадаємо, нещодавно Команда Андрія Балоги представила своїх кандидатів на Закарпатті.

Перед тим відбулося представлення команди в Ужгороді, Виноградові, Сваляві, Берегові, Іршаві, Воловці, Рахові, В. Березному, Тячеві та Перечині.

Про подробиці та плани нової політичної сили читайте за посиланням.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також