Вчені оприлюднили таємницю щастя - ні сексу, ні грошей

5
0

Психолог каліфорнійського університету Соня Любомирських разом з колегами виділила п'ять речей, які, на її думку, допомагають бути щасливими.

По-перше, необхідно бути вдячними. Ті учасники експериментів, яких психологи попросили написати листи подяки людям, які їм коли-небудь допомогли, почували себе значно щасливішими, ніж ті, хто таких послань не писав.

Причому зовсім необов'язково було відправляти ці листи. Як зазначають учені, навіть просте вираження подяки на папері змушувало людей відчувати приплив щастя.

По-друге, треба бути оптимістами. Учасникам проекту було дано завдання подумати, яким вони бачать своє ідеальне майбутнє: це може бути, наприклад, сімейне життя з люблячим та надійним партнером або повноцінна професійна діяльність. Після цього свої думки потрібно було записати в особистий щоденник. Ті, хто практикував таким чином протягом кількох тижнів позитивне мислення, говорили, що їх душевний стан значно покращився.

По-третє, треба вміти радіти своїм успіхам. Так, люди, які записували по три випадки, які їх порадували за тиждень, концентрувалися саме на всьому доброму, що відбувалося в їхньому житті, і знаходили більше причин бути щасливими.

По-четверте, слід використовувати свої сильні сторони. Наприклад, ті, хто вважають, що володіють непоганим почуттям гумору, можуть жартами розрядити напружену обстановку ділової зустрічі або втішити друга, що потрапив у біду. Гумор також допомагає забути про свої біди, стверджують психологи.

По-п'яте, потрібно робити добрі вчинки. Люди, які пожертвували своїм часом і грошима на допомогу нужденним, казали, що відчули себе після цих актів милосердя щасливішими.

Як відомо, згідно із результатами соціологічного дослідження, проведеного компанією Рейтинг, 70% мешканців України вважають себе щасливими людьми.

Зокрема, щасливими себе вважають майже 70% українців (27,1% - однозначно щасливими, 42,5% - скоріше щасливими). Майже 20% - вважають себе нещасними і близько 10% - не змогли сказати, щасливі вони чи ні.

28,5% громадян зазначили, що відчувають радість щодня, 24,4% - кілька разів на тиждень, 13,6% - кілька разів на місяць. Крім того, близько 20% опитаних вважають, що рідко відчувають радість життя та 12% - не визначилися.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також