Вчені відкрили рецепт молодості

13
0

Американські дослідники знайшли спосіб омолодження старіючого мозку. Науковці впевнені, що їхнє відкриття дозволить людям похилого віку зберігати ясність розуму і відчувати себе так, немов вони молоді.

Вчені з Колумбійського університету провели лабораторні експерименти на мишах, і дійшли висновку, що мозок можливо "відновити", якщо в ньому будуть виникати нові нейрони.

Зокрема, старі миші, у яких в гіпокампі (частина головного мозку, яка відповідає за короткочасну та довгострокову пам'яті) з'являлися "новонароджені" клітини, продемонстрували дивовижну кмітливість. Дорослі миші краще орієнтувалися в просторі, запам'ятовували різні місця і події, та здійснювали інші дії, які в старості стають більш складними.

Отриманий результат дослідники охарактеризували як посилену здатність до нейрогенеза (при нейрогенезі створюються нові нейрони, він відповідальний за наповнення зростаючого мозку).

Цей процес найбільш активний в період внутрішньоутробного розвитку. Проте зараз багато вчених висувають гіпотезу, що він відбувається і пізніше, оскільки були виявлені відповідні стовбурові клітини, які, ймовірно, можуть брати участь в цьому процесі.

Вчені ж з Колумбійського університету заявили, що їм вдалося "відключити" ген, який вбиває нові нейрони, що виникають у мозку дорослої живої істоти під час нейрогенезу.

Це призвело до швидкого збільшення нових клітин в головному мозку мишей. Не виключено, що для людства це стане шансом для лікування хвороби Альцгеймера, депресії, посттравматичного стресового розладу, занепокоєння, проблем з пам'яттю, а також зможе поліпшити пізнавальну функцію мозку.

До речі, раніше ізраїльським вченим уже вдалося зробити перший крок до боротьби зі старістю: омолодити імунну систему мишей.

Виявилося, що видалення з організму старих B-лімфоцит, які відіграють важливу роль у забезпеченні гуморального специфічного імунітету, призводить до того, що організм починає виробляти нові клітини - властиві молодим організмам.

У результаті відбувається зміцнення імунітету, а також зростає швидкість реакції організму на інфекцію.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також