Корейські вчені вперше отримали картинку живої повнорозмірної клітини за допомогою рентгенівської дифракційної мікроскопії (CDI).
Стаття з описом дослідження опублікована в журналі Physical Review Letters, а її резюме наводить сайт дослідного центру RIKEN.
Клітину, яку використовували для проведення експерименту, автори затискали в розчині між двох стекол і просвічували когерентними рентгенівськими променями. Картинка вийшла без використання лінз - за допомогою аналізу світлового дифракційного поля.
Закріплення між стекол допомогло надійно зафіксувати об'єкт. Окрім того, завдяки використанню плоских стекол рівномірний шар рідини не заважав помітним дифракційним сигналам і не заважав отриманню зображення.
Новий метод об'єднує плюси двох видів традиційної мікроскопії. Як і електронний мікроскоп, CDI-мікроскоп має вкрай високу роздільну здатність - до 25 нанометрів. При цьому, він, як і світловий мікроскоп, дає можливість спостерігати за живими клітинами, не руйнуючи їх, і може стежити за динамічними молекулярними процесами.
Раніше повідомлялося, що американські вчені застосували клонування для створення людських ембріонів.