Вчора в Ужгороді говорили про порушення виборчого законодавства

2
0

Аутсайдери виборів на Закарпатті заявили про порушення, які вони не могли довести..

6 вересня в Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання за участю керівників штабів обласних осередків партій та блоків: Іван Мигович (КПУ), Михайло Сятиня (Блок Литвина), Іван Свистак (СПУ), які виголосили заяву та навели конкретні приклади порушення виборчого законодавства на Закарпатті.


Іван Мигович заявив, що в області набули масового розповсюдження різноманітні порушення, які лідер закарпатських комуністів разом з колегами систематизували. Так, серед головних, політики виокремили масові підкупи виборців під виглядом благодійництва (що надається як в натуральній, так і в грошових формах); використання адміністративного та інформаційного ресурсу. В основному претензії доповідачів стосувалися виявлених ними порушень з боку Блоку «Наша Україна – Народна самооборона».


Іван Мигович стверджує, що ветеранам, малозабезпеченим людям надають гроші під розписку. Але ці відомості використовуються для внутрішніх потреб партій і побачити їх спостерігачам майже неможливо. Крім того, І. Мигович каже, що отримав інформацію про збір паспортів відсутніх нині громадян і є підозра, що за них голосуватимуть інші.


Політик також переконаний, що під виглядом розв’язання організаційно-технічних проблем області посадовці займаються «явною агітацією за свій блок», крім того, за державний кошт відвідують партійні заходи в Києві. А від керівництва держави і до низу вибудувана вертикаль адмінресурсу, який сьогодні працює на вибори.


Політики скаржаться, що у газетах чують відмову публікувати їхні рекламні матеріали. Так, соціалістам, за словами І. Свистака, відмовили у розміщенні партійних матеріалів усі видання Мукачева мотивуючи тим, що уся рекламна площа газет вже продана до кінця місяця.


Особливу небезпеку Іван Мигович вбачає у тому, що серед закарпатців панує масова бідність, низька політична культура і водночас висока моральність – люди вважають, що взявши допомогу повинні віддячити голосом на виборах. «Ці явища заважають розвитку демократії, руйнують суспільну мораль, формують психологію злодійства та цинізму», — підсумував І. Мигович.


Іван Свистак теж заявив про масові і грубі порушення. Зокрема, наголосив, що побутує явний підкуп виборців, коли інвалідам, наприклад, приносять додому 200 гривень матеріальної допомоги. А також пропонують не йти на вибори, а написати відповідну заяву і голосувати вдома. Навіть одному з секретарів в обласного комітеті


пропонували отримати гроші, оскільки він є інвалідом 1-ої групи. За інформацією Івана Свистака, Блок «Наша Україна – Народна самооборона» ставить перед собою завдання зібрати в області не менше 80 % і реалізовує його через виїзні колегії влади, на яких намагаються впливати на держслужбовців, погрожуючи звільненням.


Іван Мигович зауважив, що в області перешкоджають зустрічам громадян з лідерами політичних сил. Так, заступникові голови Верховної Ради Адамові Мартинюку під час його нещодавнього візиту відмовляли у надані приміщень (у Хусті районний будинок культури закрили на ремонт безпосередньо перед його приїздом), погрожували звільненням редакторові «районки», який опублікував інформацію про зустріч з Мартинюком.


Михайло Сятиня додав, що керівників районних органів влади змусили написати дві заяви – одна про відпустку, а друга про звільнення (у разі, якщо район дасть менше 50 % голосів). Головам сільських рад, за інформацією М. Сятині, обіцяють від 1 до 5 тисяч доларів за проведення «чесних і прозорих» виборів.


Районні ради перетворилися на штаби «Нашої України», вважає М. Сятиня. Він також зазначив, що є чимало людей, які готові засвідчити, що отримували кошти від політичної сили.


Політики звернулися до голови Центрвиборчкому та генерального прокурора України з проханням дати правову оцінку і вжити заходів, щоб припинити масові порушення на Закарпатті.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також