Принаймні саме такий висновок можна зробити з чуток, що ходять в політичних колах, нове, вже третє за неповні півтора року, переформатування коаліції в обласній раді.
За джерелами Mukachevo.net, Офісу президента не дає спокою той факт, що "Слуги народу" втратили посаду голови Закарпатської обласної ради та те, що партія влади залишились за бортом нової більшості.
Але найцікавіше в цій ситуації те, що головними ідеологами процесу повернення владою під свій контроль обласної ради є лідери партії «Рідного Закарпаття», які хоч і отримали свого голову, але виявились неготовими діяти автономно. Зокрема, головним перемовником з Банковою від цієї політичної сили є народний депутат Василь Петьовка.
Мало того, джерела Mukachevo.net повідомляють, що такі переговори почались ще минулого року, фактично відразу після того, як нова більшість розпочала свою роботу.
Першим пробним каменем майбутнього союзу "Слуг народу" та їх нових (старих) союзників стало спільне голосування за відкликання з посади голови Мукачівської районної ради Михайла Лабоша, яке відбулась сьогодні 21 січня.
Інтриги цій ситуації додають торги, які нові коаліціянти влаштували з фактичним власником бренду "Батьківщина" на Закарпатті Михайлом Ланьо, який як і раніше претендує на посаду голови Мукачівської районної ради.
Партнери так сильно "довіряють" один одному, що спочатку вимагають від Ланьо підтвердити свою відданість новій більшості в обласній раді правильним голосуванням депутатів від фракції "Батьківщини", а вже потім обіцяють зробити його головою району.
Ті, хто розуміється на специфіці "бізнесу" бенефіціарів "Рідного Закарпаття" напевно здогадуються про причини через які Василю Петьовці та компанії некомфортно перебувати в хоча й умовній, але все ж таки опозиції до влади. Але тут справа не лише в проблемах з веденням "бізнесу", за нашою інформацією, головна причина нової дружби "Рідного Закарпаття" та "Слуг народу" в тому, що вони не хочуть залишитись без доступу до розподілу значних фінансових ресурсів, які заплановано виділити на інфраструктурні проекти в цьому та наступному році для Закарпаття. Говорячи простою мовою - без доступу до "корита".
Показово, що організаторів процесу мало хвилюють політичні наслідки такого дивного об’єднання, і якщо логіка дій лідерів «Рідного Закарпаття» досить чітко описується відомою фразою про те, що гроші люблять тишу, то як будуть пояснювати своїм виборцям такі політичні викрутаси «Слуги народу» та їх лідери є загадкою. Хоча за нашими джерелами у провладній партії, там вже давно змирились з самостійною грою окремих персонажів по різних регіонах України, які без жодних докорів сумління готові підставляти провладне плече будь-кому, хто достатньо платоспроможний.
Тому всім хто цікавиться закарпатськими політичними процесами, нудно точно не буде, але яким буде ККД нової коаліції для Закарпаття - питання риторичне, оскільки як показав час, подібні союзи створюються лише за інтересом, особистим інтересом їх учасників.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!