Великоберезнянщина активно розвиває фермерське господарство

15
0

Олексій Янковський, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації:

 

«Впродовж року робота відділу спрямовувалася на створення в районі нових фермерських господарств з розведення корів,овець, інших свійських тварин».
 
Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації впродовж дев’яти місяців здійснював на Великоберезнянщині організацію виробництва і закупівлі сільськогосподарської продукції та продовольства для регіональних потреб, економічний аналіз та прогнозування стану розвитку сільськогогосподарства, харчової та переробної промисловості, моніторинг аграрної реформи, створював рівні умови для розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному виробництві, надвав методологічну допомогу галузевим підприємствам у процесі розбудови.
 
На вересень нинішнього року у районі зосталися два сільськогосподарські товариства, які знаходяться у стадії банкрутства, десять фермерських господарств.
 
Прикро, але мушу констатувати: товариства виробництвом сільськогосподарської продукції не займаються, а фермерські господарства виробляють її надто мало. Питома вага її у загальнорайонному показнику незначна.
 
У серпні-вересні у районі проводився цілий комплекс осінньо-польових робіт, зокрема, збір урожаю сільськогосподарських культур.
На 1 жовтня всіма категоріями господарств проведено збір урожаю. Припасено зернобобових – 1,1 тис. цнт., картоплі – 331,9 тис.цнт., овочів відкритого грунту – 1,514 тис.цнт., 5,2 тис.цнт. плодово-ягідних культур.
 
Середня врожайність картоплі склала 170-175 цнг/га, овочів – 90 цнг/га. Сіна заготовлено запланованих 15083 тонни.
Проводилась певна робота із стабілізації поголів’я тварин. За нашими розрахунками його чисельність у господарствах всіх категорій характеризується наступними показниками: поголів’я ВРХ – 6496 голів ( 103,4 відсотка до минулорічного показника ), корів – 4772 голови ( 100,7% ), овець та кіз – 847 голів ( 100,7% ), свиней – 4725 голів ( 100,1 % ), птиці – 49,9 тисяч голів ( 100% ).
Як бачиться, тут динаміка позитивна. Хотілося б її не лишень зберегти, а й щораз нарощувати.
 
За січень-вересень у районі вироблено: м’яса – 1203 тонни ( 97 відсотків до минулорічного показника ), молока – 13333 тонни ( 100% ), яєць – 3971,7 тисячі штук ( 101,3% ).
 
За попередніми розрахунками спеціалістів у нинішньому році очікується виробити м’яса 2290 тонн, молока – 16780 тонн, яєць – 4390 тисяч штук.
 
Відділом агропромислового розвитку значна увага приділялась виконанню діючих програм та розробці нових. Так, згідно «Програми розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва в області на 2010-2015 роки» особистим селянським господарствам за наявне на початок минулого року поголів’я вівцематок і ярок старших одного року та його приріст нараховано дотацію в сумі 2760 гривень. Її отримали особисті селянські господарства – власники овець.
 
Окрім цього, забезпечуючи виконання цієї програми, у Стужиці, Кострині та Малому Березному у нинішньому році створено три пункти зі штучного запліднення ВРХ. За цей час вже покрито більше 80 корів. До слова, з метою здешевлення цих послуг з місцевих бюджетів сільських рад на території який ці пункти розташовані, оплачується вартість зрідженого азоту. Також на ч асткове відшкодування вартості наявної та закупленої якісної спермопродукції ( у пастах або облицьованих гранулах ) з метою здешевлення цих сервісних послуг з районного бюджету згідно програми виділяються кошти в розрахунку на одну корову до 50 гривень.
Маються і певні труднощі.
 
Через відсутність фінансування з державного бюджету за 2009-2010 роки виникла заборгованість за зданий на переробні підприємства великоваговий молодняк ВРХ на понад 120 тисяч гривень.
 
Впродовж року робота відділу спрямовувалася на створення на території району нових фермерських господарств з розведення корів, овець, інших сільськогосподарських тварин. Розглянуто та надано дозволи на організацію та реєстрацію чотирьох фермерських господарств, яким надається відповідна методична допом

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також