Великоберезнянців найбільше хвилюють земельні питання

17
0

Роботі із листами та зверенннями громадян надається усе вагомішого значення, адже це – не лише важливий засіб зв’язку влади з населенням, але й можливість вирішення найзлободенніших проблем, які хвилюють сьогодні людей. Неспроста керівники і підрозділи районної держадміністрації тримають його на постійному контролі, аналізуючи хід виконання кожного особистого і колективного прохання, надісланого письмово чи висловленого під час прийому громадян. У цьому переконав і стан цього напрямку роботи у

Усього до райдержадміністрації за минулий рік надійшло 486 звернень, що на 222 менше попереднього року. Йдеться і про ті заяви, які отримано через: Секретаріат Президента України – 5, Секретаріат Кабінету Міністрів України – 6, Верховну Раду України – 2, державну установу „Соціальний контактний центр” – 7, обласну державну адміністрацію - 31. Одразу треба зауважити, що кількість звернень в органи влади вищого рівня зменшилася із 71 у минулому році до 51 – у цьому.

Можливістю  особистого прийому громадян керівниками РДА скористалися  165громадян, що на одного менше, ніж позаминулого року, а з урахуванням колективних звернень, з пропозиціями, заявами і скаргами  - 637 осіб, що на 195 менше у порівнянні з 2008 роком. Найбільше звернень до райдержадміністрації надійшло від жителів селища Великий Березний – 119, Кострино, Люти – по 27, Чорноголови, Заброді по – 25, Ставного – 23. Найменше турбували владні стурктури  жителі Луга, Гусного – по 1,  Стричави, Княгині,  Розтоцької Пастелі – по 2.

Водночас необхідно зауважити, що у 2009 році збільшилась з 19 (у 2008 р.) до 29 кількість колективних звернень громадян, зросла також і чисельність тих, які підписалися під колективними зверненнями ( з 71 до 151). Основними причинами цього росту стали проблеми, що не входять до компетенції місцевої влади: ліквідація аварії на продуктопроводі та відшкодування нанесеної шкоди (с. Кострино), реконструкція медичних, культурно-освітніх закладів у селах, берегоукріплення річок та ремонт доріг (с. Руський Мочар, Забрідь, Тихий), незадовільне енергопостачання та освітлення вулиць (смт. Великий Березний, Стричава), робота автомобільного та залізничного транспорту (с. Ставне, Розтоцька Пастіль).

Позитивно вирішено звернення учнів Жорнавської ЗОШ І-ІІ ступенів до Секретаріату Президента України про надання допомоги у придбанні спортивного інвентаря. За спонсорські кошти, вишукані райдержадміністрацією, придбано 3 футбольні та 2 волейбольні м’ячі на загальну суму 700 грн. Звернення жителя Смерекови Кирлика М. М. до першого заступника голови облдержадміністрації Івана Балоги  під час виїзного прийому громадян щодо надання грошової допомоги для придбання житла багатодітній сім’ї було направлено керівництву райдержадміністрації для надання цінових пропозицій. Декілька таких подань керівництву облдержадміністрації було  направлено у встановлений термін.

Відрадним показником роботи із зверненнями громадян можна назвати зменшення кількості повторних звернень з 41 у 2008 році до 34 у 2009 році. Це означає, що відчутно переважаюча більшість заявників залишилася задоволеною реагуванням на свої скарги та прохання. 

Якщо вдатися до аналізу змісту звернень громадян, то треба відзначити, що найбліьше хвилюють жителів району проблеми, які стосуються галузі сільського господарства ( 199 або 41,72% від загальної кількості). Зокрема, найчастіше порушуються питання виділення земельних ділянок в оренду, надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою, вилучення земельних ділянок. Турбує великоберезнян і стан їх соціального захисту (168, або 33,96% загальної кількості звернень). Трохи менше «зачіпали за живе» миунлого наших краян спарви комунального і дорожнього господарства, благоустрою, екологічної безпеки, раціонального природокористування, розвитку культури, фізкультури і спорту,  працевлаштування  та інші.    

Неспроста у розрізі структурних підрозділів райдержадміністрації, районних управлінь, установ та організацій найбільша кількість звернень громадян була направлена  для розгляду за належністю до відділу Держкомзему у Великоберезнянському районі – 199 (13 заявникам відмовлено з наданням письмового роз’яснення причини); управління праці та соціального захисту населення РДА – 168 (9 заявникам відмовлено з наданням письмового роз’яснення причини).

Як  вимагається відповідними   Указами Президента та документами вищестоящих органів щодо роботи із зверненнями громадян, особливу увагу підроздили РДА звертали на  вирішенню заяв та скарг соціально незахищених верств населення. Тим паче,  що 45,11 відсотка їх надійшло від пенсіонерів, інвалідів праці, ветеранів війни і праці, 33,69 відсотка - від непрацюючих осіб, багатодітних та одиноких сімей, інвалідів.

Протягом минулого року з місцевого бюджету 168 громадян отримали грошову допомогу на загальну суму 25 100 грн., зокрема, хворим для проведення складних операцій та потерпілим від пожеж тощо.   

Для ефективності роботи із зверенннями громадян створено умови для їх участі  у перевірці ходу виконання запитів. Практикується також розгляд звернень громадян відповідними комісіями. Так, прохання виділення безкоштовних ліків інваліда А. Андрашко розглядалося на засіданні постійно діючої комісії з її участю. Подібних прикладів можна навести і більше.Толерантно і терпеливо працюємо зі «штатними» скаржниками, які звикли  звераттаися до владних органів з надуманими проблемами. Їх запоршуємо на засідання    постійно діючої комісії райдержадміністрації з питань розгляду звернень громадян та інших комісій, щоб переконати у спарведливості розгляду і вирішення їх скарг.  Проте, як правило, вони не з’являються, а тому надсилаємо їм письмові відповіді і роз’яснення.

Згідно з діючими нормами керівництво райдержадміністрації здійснює прийоми громадян чотири рази на місяць, у тому числі - два виїзні.     Протягом минулого року безпосередньо у робочому кабінеті  головою РДА проведено 24 прийоми із 22 запланованих; першим заступником, заступниками голови та керівником апарату – по 55 із 58 передбачених. Цією можливістю скористалися  165 жителів району. Також проведено 54 із 78 запланованих виїзних прийомів громадян у населених пунктах району, де було  прийнято 110 осіб. До прийомів залучалися керівники правоохоронних органів, начальники районних управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації.

За звітний період на колегії райдержадміністрації заслухано звіти голів виконкомів Ставненської, Костринської, Вишківської, Малоберезнянської, Тихівської, Ужоцької сільських рад, які доповідали і про роботу із зверненнями громадян.  На нарадах при голові райдержадміністрації було заслухано також голів виконкомів Волосянківської, Забрідської, Лютянської, Стужицької, Розтоцькопастільської, Солянської, Чорноголівської, Смереківської, Буківцівської, Стричавської, Лубнянської, Верховинобистрянської сільських рад та Великоберезнянської селищної ради стосовно цього напрямку роботи з населенням.

У райдержадміністрації правилом став систематичний контроль за роботою зі зверненнями громадян в управліннях та відділах. Так, на нарадах при голові РДА та  при керівникові апарату звітували начальники та завідувачі структурних підрозділів щодо стану розгляду скарг і заяв жителів району. Йдеться про керівників усіх 14 структурних підрозділів райдержадміністрації.

Для створення громадянам широких та зручних можливостей звертатись до керівництва, посадових осіб райдержадміністрації використовується і глобальна мережа Інтернету з її електронною адресою vberezzvern@ukrpost.ua.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також