Вже традиційно за вступу весни у свої права оголошується Всеукраїнська акція під закличним гаслом “Майбутнє лісу у твоїх руках”.
Її мета багатогранна, передусім збільшити у державі “зелену ниву”, тобто буйно заліснити і озеленити її територію, а що найголовніше — прищепити любов до природи підростаючому поколінню, активізувати участь широкого кола громадськості у важливій справі створення лісових насаджень.
Щорічно посильний вклад у цій діяльності вносить ДП “Міжгірське лісове господарство”, яке очолює директор Іван Барна. І тепер колектив з почуттям відповідальності поставився до загальнонародного заходу: напередодні було створено робочу групу (голова — головний лісничий Петро Бойко), у склад якої ввійшли провідні і досвідчені фахівці, затверджено чіткий план дій, зокрема, адресовано клопотання до місцевих органів самоврядування про визначення конкретних ділянок для посадок, забезпечено учасників акції садівним матеріалом і, звичайно, запрошено до участі шкільну молодь, яка охоче відгукнулася поповнити зелену верховинську скарбницю новими саджанцями. Практично на територіях всіх сімох лісництв державного підприємства цими днями кипіла масова робота.
З цього приводу варто відзначити Ізківське лісництво (лісничий Дмитро Микулін) та місцеву сільраду (голова Іван Черепанинець), які проводили посадку деревцят на лісовій околиці Келечина в урочищі Ділок. Тут завзято трудилися майстри лісу Ганна Довгінка, Юрій Пойда, Юрій Граб, до речі, всі з родини лісівників, успадкувавши професію від старшини, землевпорядник Олена Гичка, завідуюча сільським клубом Галина Татинець. Поряд з ними натхненно працювали, усвідомлюючи важливість акції, учні Міжгірського профліцею (дир. Василь Маринець) Мар’яна Маркович, Анатолій Гимба, Медея Іваницька та Василь Млавець, котрі у “кузні” робітничих кадрів райцентрівського навчального закладу здобувають фах лісника-єгеря під керівництвом майстра виробничого навчання, колишнього головного лісничого ДП “Міжгірське лісове господарство” Івана Штогрина.
У тісній співпраці значної кількості учасників акції у лісництві 5-гектарна площа поповнилася 20 тисячами саджанців. Петро Бойко повідомив, що у зв’язку з негативним природним явищем — масовим всиханням смерек, що притаманне теперішнім карпатським лісовим масивам, доводиться за посадки маневрувати, себто проводити зміну порід дерев на стійкі до хвороб і вітровалів. На даний час, щоб успішно приживалися і буяли, в основному проходить посадка ялиці білої, бука лісового, модрини європейської, що в деякій мірі вважається нетрадиційною для нашого гірського краю.
Цього дня у середу в післяобіддя колектив апарату держлісгоспу також примножив зелене угіддя Запереділянського лісництва новими саджанцями на гектарній площі.
Нові лісопосадження — це, безумовно, надійний укріплюючий зелений щит верховинської землі.