"Віагра", виготовлена під звуки закарпатських трембіт

25
4

Закарпатський сир бринза та продукція вівчарства, для жителів краю завжди була однією з головних страв.

Перша ймовірність появи традиції виробляти сир, припадає з періодом появи скотарства, від тоді, відколи в Карпатах почали випасати овець. Продукція вівчарства зайняла важливе і заслужене місце не тільки в закарпатському шлунку, але і стала невід’ємною частиною гуцульської душі. Слово бринза запозичене з румунської мови, де воно однак означає сир взагалі.

Сир Бринза, або бриндза, чи бриндзя є сичужним розсільним сиром, що виготовлений з овечого молока за допомогою ферменту з натурального сичуга свійської худоби. Як правило цей сир білого кольору, ззовні нагадує домашній сир, має молочний солонуватий смак. Для зручності споживання, сир виготовляють у вигляді округлих головок вагою до 1 кілограма. Через популярність, він вживаний в кухні жителів регіону Карпат, а також сусідніх прилеглих територій. Бринза це найпопулярніший сорт сиру в Карпатах. За смаковими властивостями та технологією виробництва бринзи схожим є грецький сир фета.

З метою збереження традицій виробництва, та популяризації закарпатської кухні, на Закарпатті проводять декілька подій, на котрих головними дієвими особами є вівчарі, вівці, та звісно продукція вівчарства бринза. 

За твердженням вівчарів, випасання овець – суто чоловіча справа, а продукт - бринза дає, за переказами закарпатців, чоловічу силу, місцеві іменують не інакше як "гуцульська віагра".

Традиційні гірські святкування є досить схожими, але й мають свої відмінності.

Так свято починається з мелодій трембіт, мандолін і дримб, виступів музик та співаків.

Багато людей вдягнуті у національний одяг, охочі дегустують різні сорти і види овечої бринзи, а також бринзи з козячого молока, купують покривала (ліжники), що зроблені з шерсті баранів, а також смакують свіжо приготований банош (старву зі сметани та кукурудзяної муки), обов’язково їдять карпатський бограч (дуже гостра страва з картоплі і м`яса), куліш (кукуркдзяна каша зі шкварками та цибулею).

Колоритом є те, що усі страви готуються тут же, прямо просто неба. Популярними є фестивалі у Рахівському районі Закарпаття зокрема фестиваль "Рахівська бринза", фестиваль, що проходить на початку вересня у м. Рахів, і є одним з тих фестивалів Закарпаття,  що входить в десятку подій, які варто побачити на території області.

Традиційно фестиваль "Рахівська бринза", що проходить поруч з географічним центром Європи відвідують понад 10 тисяч чоловік. Рекордним був 2009 рік, на фестиваль приїхало близько 30 тисяч гостей.

За даними Турінформ Закарпаття, даний фестиваль відвідали гості з усіх областей України, а також Угорщини, Словаччини, Польщі, Румунії та Швейцарії.

Коментарі

РМ
Редакція Мукачево.net

До пана Вангоша: Редакції важко порозуміти логіку вашого звернення до нас у коментарі, оскільки в новині є гіперпосилання на першоджерело інформації - Турінформ. Ви можете перевірити, на цьому сайті цей матеріал, чи навіть публікація розміщені без підпису автора. Очевидно, як редакційна стаття. На відміну від більшості сайтів Закарпаття ми завжди вказуємо не тільки автора, але й ставимо гіперпосилання на джерело інформації, як того вимагає законодавство про дотримання авторських прав та прав інтелектуальної власності

І
Іванко

Сисі хлопи чесні. Не таки, як другі сайту закарпатскі - закарпаття онлайн, клипнюз...

І
Іванко

А ти побзирай на предложеніє, щто у конци матеріалу.

В
Вангош

Файна ынформація! Чому не вказуєте автора? Боїтеся за звичкою, чи крадете матеріал?

Читайте також