
Безпліддя - актуальна проблема для багатьох людей. Сучасні технології пропонують різні способи вирішення, одним з яких є екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).
Успіх процедури перевищує 40% і це хороший показник, який має тенденцію збільшуватися.
На успіх процедури впливає безліч факторів - від стану гормонального фону жінки і причин безпліддя, до умов і способу життя, екології та клімату в регіоні проживання. На частину цих факторів можна вплинути. І перше, що потрібно, це грамотна підготовка до еко відповідно до рекомендацій репродуктолога.
Етапи підготовки
Фахівці mdclinics.com.ua рекомендують почати з вибору надійної клініки, в якій працюють грамотні лікарі з великим досвідом роботи і підтвердженими результатами. Успіх ЕКО багато в чому залежить від клініки, обладнання та компетенції лікарів.
Також важлива моральна готовність пари, тому в клініках велика увага приділяється психологічній підготовці. Багато пар настільки бояться невдачі, що тим самим провокують її. Психологи працюють над тим, щоб надихати подружжя, вселяють впевненість в успіх і мотивують виконувати всі етапи підготовки до процедури і подальші дії.
Підготовку до екстракорпорального запліднення починають як мінімум за 3-4 місяці. Організм потрібно поступово готувати, аби максимально зменшити стрес. Для початку треба переглянути свій раціон. Якщо проблем з вагою, дієта не потрібно. Однак, харчування має бути збалансованим, регулярним і якісним.
Бажано знизити споживання кофеїновмісних напоїв, зокрема кави, какао, міцний чай. Можна в невеликій кількості пити зелений чай. Не забороняються натуральні свіжі соки, але в помірній кількості, так як в них багато цукру.
Ось від чого потрібно відмовитися, так це від будь-якого алкоголю та куріння. Доведено, що шанси на успіх набагато вище в того подружжя, які не вживають алкоголь і не палять, що очевидно в принципі.
Які аналізи здавати
Відзначимо, що аналізи здавати (як і готуватися) потрібно одночасно обом:
- мазок на мікрофлору;
- спермограмму;
- розгорнутий аналіз крові.
Це неповний список, Який може бути доповнений лікарем в індивідуальному порядку. Крім цього подружжя проходить обстеження у стоматолога, гінеколога (уролога), ендокринолога та інших спеціалістів.
Обов'язково слід повідомити лікаря про прийом ліків, вітамінів та інших препаратів, якщо вони мають місце бути.