
Коріння смородини та сливи захищатиме закарпатців від повені. Шестикілометрову алею висадили на березі Іршавки. Під час паводку невелика норовлива річка піднімається на десять метрів. Бурхливі води змінюють русло річки, підмивають берег і спричиняють ерозію ґрунту. Коріння рослин закріпить землю та збереже поля від вимивання – кажуть водогосподарники.
Олександр Скраль, начальник Іршавської дільниці Закарпатського обласного водного господарства: «Вони хоч будуть трошки стримувати охоронну смугу, береги річки і не будуть давати річці більше так міняти русло, підмивати береги, міняти русло, руйнувати землю, підтоплювати дворогосподарства».
Понад шістсот саджанців смородини висаджені на відстані п’яти метрів один від одного. Ініціатор проекту – еколог Василь Лобко переконаний: коріння сливи й смородини – найефективніше для укріплення землі. А от декоративні дерева для цього не підходять.
Василь Лобко, еколог: «Смородина, вона більш верхній слой захватує, а слива – більш глибокий слой. Таким чином ми захвачуємо практично весь слой. З верху – до глибини».
Посадити навіть сотні дерев – у десятки разів дешевше, ніж збудувати традиційне берегоукріплення. А селянські родини ще й фруктами смакуватимуть.