„Від рівних прав до рівних можливостей : практика регіонів”

32
0

В Ужгороді відбулися Всеукраїнські слухання з гендерних питань

Минув майже рік з часу набуття чинності Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, виконання якого потребує від представників виконавчої влади володіння не тільки навичками включення гендерних питань у структуру діяльності своїх установ, але і знання кращих національних практик у впровадженні гендерної політики.

Саме тому Закарпатська обласна державна адміністрація ініціювала, а Програма рівних можливостей ПРООН підтримала проведення Всеукраїнських слухань з гендерних питань „Від рівних прав до рівних можливостей : практика регіонів”, які відбулися 22 грудня 2006 року в сесійній залі Закарпатської обласної ради.

З вітальним словом до учасників слухань звернулися : голова обласної ради Кічковський М.М., заступник голови обласної державної адміністрації Качур І.І., керівник Програми рівних можливостей ПРООН Кобелянська Л.С. З програмною доповіддю виступила заступниця директора Департаменту сімейної та гендерної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Семенець Р.М. У обговоренні взяли участь експерти з багатьох областей України : Луганської, Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Херсонської, Львівської, Дніпропетровської, міста Києва.

Метою слухань було узагальнення та поширення досвіду кращих практик розробки і впровадження програм ґендерного розвитку регіонів. З огляду на це, учасниками були розглянуті такі питання :

регіональний досвід впровадження Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” та виконання Указу Президента України “Про вдосконалення роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”;

кращі регіональні практики впровадження ґендерної політики;

проблеми розробки програм ґендерного розвитку регіонів;

співпраця владних структур з громадянським суспільством у напрямку впровадження ґендерної політики у областях України.

Питання, що обговорювалися на Слуханнях, є актуальними для євроінтеграційних процесів в Україні, оскільки на початку третього тисячоліття міжнародна спільнота прагне вирішувати питання людського розвитку, виходячи з глобальних Цілей розвитку тисячоліття, серед яких досягнення ґендерної рівності є однією із найважливіших.

Досягнення ґендерної рівності, впровадження її в систему суспільних відносин в усі сфери соціального життя, здійснення на її основі належного громадського й державного управління в регіонах України – це потужний резерв та імпульс до прогресу, суспільних здобутків, відтворення ресурсного потенціалу держави.

Сайт Закарпатської ОДА.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також