Про це заявив на другому пленарному засідання 19 сесії облради УІ скликання депутат облради кількох скликань Євген Жупан і звернувся з відповідним депутатським запитом до влади.
«Упродовж останніх 11 років, – наголошується в документі, – відділення анестезіології і інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні, крім одного апарату ШВЛ середнього класу, на якому можна проводити дихальну підтримку дітям з вагою більше 10 кг, не отримувало жодної дихальної апаратури. Лікарі вимушені працювати на фізично і морально застарілих апаратах, що періодично виходять з ладу і є ненадійними.
На 6-ти ліжках щорічно лікується 500 і більше найважчих хворих дітей у віці від 1 місяця до 18 років, 85% з них - це діти з різних районів області. Умови їх перебування, лікування та забезпечення ліками – добрі, на рівні кращих областей. Але за рівнем сучасної апаратури, особливо для дихальної підтримки, ми відстаємо. Це питання порушується перед управлінням охорони здоров”я ОДА не вперше.
Щороку від 60 до 80 дітей, що лікуються у відділенні, потребують “штучного дихання” – від декількох годин і, буває, до 2-х місяців. Звісно, результати лікування у нас добрі і досить суттєво покращились за останні роки, завдяки непоганому забезпеченню ліками, впровадженню нових методик і професійності медперсоналу.
Та , образно кажучи, можна їздити на старому “Запорожці” із поганими гальмами серпантинам, ризикуючи щоразу життям. Як і з старою апаратурою в реанімації…
Але ж реанімація в медицині – як передова на війні, де, окрім відваги, сміливості, вправності і знань, військові повинні мати й відповідне спорядження для успішного виконання завдань.
За останні роки, згідно з різними урядовими програмами, інтенсивно забезпечувалась апаратурою реанімація новонароджених, що сприяло стрімкому розвитку і покращенню допомоги важко хворим немовлятам. На теперішній час рівень оснащеності реанімації новонароджених новітньою апаратурою значно перевищив рівень оснащеності відділення АІТ для дітей віком від місяця і старше.
На початку цього року я ініціював плани переоснащення такою апаратурою відділення АІТ обласних медустанов . Із-за великовартісності апаратури і устаткування та важкого економічного становища, ясно, що реалізувати за короткий період цей важливий задум неможливо. Потрібно правильно вибирати пріоритети і визначати першочергові завдання. Я вважаю, серед таких є одним із найголовніших – забезпечення сучасною дихальною та іншою апаратурою відділення анестезіології і інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні для рятування найдорожчого – життя наших діточок.
На початку року з управлінням охорони здоров”я була домовленість, що відділення АІТ облдитлікарні отримає один сучасний апарат ШВЛ вищого класу. Та, на превеликий жаль, ми його не отримали - його віддали знову на потреби новонародженим, де , звісно, він також потрібен.
Основна проблема — придбання апаратури для ШВЛ, котра є більш вартісною, так і не вирішена й донині».
То ж Євген Євгенович звернувся до колег-депутатів облради, керівництва області, начальника управління охорони здоров”я з проханням при формуванні бюджету на 2015 рік, обов”язково врахувати гостру потребу відділення АІТ ОДЛ в сучасних \мінімум 2-х\ вищого класу апаратах для ШВЛ.
На останок Є.Жупан наголосив, як обласний дитячий анестезіолог, він неодноразово у своїх звітах інформував управління охорони здоров”я і про іншу важливу проблему — забезпечення ОДЛ лікарськими кадрами. За визначеним Наказам Міністерства охорони здоров”я штатним розписом тут працювало половина посад лікарів, а на сьогодні з них – три вільні посади. Важко віриться, – далі мовив Євген Євгенович, – що ніхто з талановитих закарпатських випускників медичного факультету УжНУ не хоче працювати в престижній лікарні в Мукачеві, в передовому напрямку медицини. Так, робота в реанімації – важка, відповідальна, але благородна: хто хоч раз відновив життя помираючому, особливо дитяти, той прожив життя не марно, а таких можливостей в реанімації – багато, пише прес-служба Закарпастької облради.