Участь у них взяли військові 4 країн: Румунії, Угорщини, Словаччини та України. Офіцери та солдати країн-партнерів спільно відпрацьовували вправи. Мета навчань - тренування батальйону, у завдання якого насамперед входить боротьба з повенями у басейні річки Тиса. Як тренувались військові бачили і наші журналісти.
20 хв. і за допомогою відповідного обладнання воду з річки Тиси вже можна пити. Так виглядає військова фільтрувальна станція. Чи насправді вода в резервуарі придатна для пиття особисто перевірили генерали 4 країн. В разі стихійного лиха нестачі в питній воді населення відчувати не буде. спецбатальйон Тиса відразу прийде на допомогу. Окрім видобутку та очищення питної води інженерна рота займається евакуацією населення з районів стихійного лиха, укріплює дамби, розчищує завали на автошляхах а також супроводжує та транспортує вантажі з гуманітарною допомогою.
Відповідна техніка для цього є. Україна до багатонаціонального інженерного батльону Тиса приєдналась в 1999 –му. Угорщина та Румуніяна навчаннях представили відділення інженерної розвідки. В них на озброєнні легкі інженерні пароми човни, розвідувальні інженерні засоби: апаратура яка вимірює швидкість течії, температуру води та глибину. Результатом навчань всі сторони залишились задоволені. Військові країн –сусідок здивовані тим що побачили, кажуть організація навчань відмінна. Вже в лютому Українські військові передадуть командуваня міжнародним батальйоном Угорщині.
М-Студіо