Любов до неба та вільного польоту для авіамоделіста з Виноградова - сенс його життя. Дитяче захоплення у зрілому віці переросло в хобі, якому дивуються рідні та сусіди, адже в небі над ними чи не щодня чоловік випробовує свої моделі. Зараз у нього досить солідний авіапарк
У руках пульт керування, а на вибір півдесятка авіамоделей. Це тільки частина повітряного парку, який чоловік зібрав за життя. Щось зробив сам, інше придбав. Проте більшість - це компоновані моделі, які Ігор Ларін конструював під себе. Свій перший літак пам'ятає і досі, хоч і зробив його у віці семи років. У юнацькі роки довелося забути про моделювання. Втім прощатися з небом і не думав. Проживаючи у Львові, чоловік записався у авіаційний клуб та захопився дельтапланеризмом і стрибками з парашутом.
Авіамоделіст хоч і називає своє захоплення дитячим, проте моделі зовсім не іграшкові. Все як у справжніх літаків: аеродинамічні форми, міцні деталі та надійне "серце". Після гаражної демонстрації прийшла черга польових випробувань. Щоправда, погода була, як то кажуть, не льотна. Вітряна погодна - не найкращий час для підкорення неба, тим паче для маленьких моделей. Пориви та нисхідні потоки можуть стати на заваді гладкому польоту. Щодо керування моделлю, то це не так і просто. Досвідчений пілот весь час тримає пальці на потрібних регуляторах. Тільки так можна забезпечити стабільний політ літачка, тим більше у вітряну погоду. Щоб не сплутати вектор керування, а відтак і вберегти модель від неминучого зіткнення із землею, пілоти тренуються по 100 годин. Для авіалюбителів існує чимало програм. Вони і дозволяють відточити майстерність польоту, адже при виконанні віражів задіяні всі елементи керування: лонжерони, стабілізатори, кіль. Це справжній головний біль для початківців. Досвідчені ж пілоти можуть скерувати свою модель будь-як і будь-куди. Навіть собі в руку.
М-Студіо