Відомий історик Йосип Кобаль готує сто нарисів з історії Закарпаття

8
3

Завідувач відділом археології Закарпатського краєзнавчого музею Йосип Кобаль є одним із найцікавіших дослідників краю.

Володіння угорською та німецькою мовами дає йому можливість безпосередньо вивчати першоджерела. Нещодавно була презентована нова книжка кандидата історичних наук «Соломоново – село у межиріччі», яка розповідає про найзахідніше поселення України, розташоване на стику трьох держав – Словаччини, Угорщини та України.

Цього року відомий історик хоче видати книжку своїх зібраних публікацій під назвою «Сто нарисів з історії Закарпаття», адже протягом багатьох років активно виступає у пресі з різноманітних історичних питань.  Тут буде охоплено часовий проміжок від археології і до сьогодення. Книжка буде багато ілюстрована, так що безсумнівно стане таким же бестселером Йосипа Кобаля, як і «Ужгород відомий і невідомий», що вже витримав кілька перевидань.  

Коментарі

У
Ужгород

Поважаю Кобаля, тому що має грунтовні знання і позицію. На відміну від усяких підгавкувачів, які й справді виїденого яйця не вартують. Ніхто зараз у науковому світ не пише про румунів, як про волохів, хоча ще в 19 столітті вживали саме цю назву. Учіть історію, мукачівці, тоді не будете виглядати такими смішними.

*
***

Це той самий поліглот, який "русин", "руський", "орос", "рутен" перекладає як "українець"

М
Мукачівець

Всі ті "дослідження", котрі написані Йовшком Кобильом, і виєденого яйця не варті. Всякі археологічні дослідження повинні бути утвердженими незалежною міжнародною комісією. Всього цього у Кобиля немає. Він може писати, що був на Місяці та на Марсі і робив там наукові дослідження. Якщо Йовшко ще при своём уме, то перестане його дурниці в інеті продавати за "наукові дослідження".

Читайте також