Відомий шашкіст дослідив, звідки на Закарпатті шашки

8
0

Розвитку захоплюючої гри в шашки на теренах Срібної землі присвятив свою вже сьому книгу відомий на Закарпатті шашкіст, уродженець Перечина Йосип Ганич.

Йосип Федорович вважає, що шашки більше, ніж гра. Він називає її “маленькою моделлю життя“, де завдяки неперервній зміні ситуацій на дошці, гравцю навіть в одній партії удається пережити значно більше всіляких психічних процесів, настроїв і емоцій, ніж в повсякденному житті. Саме любов до шашок і глибинне розуміння суті цієї гри надихнула автора до написання книги. У передмові Йосип Федорович зазначив: “Нині з’являються в світ багато оригінальних та цікавих видань, у яких автори намагаються донести до широкого загалу чи то історичний розвиток, чи то глибинні національні традиції, чи то роль особистості в цих процесах. Я не намагаюся бути оригінальним, але відносячись до палких прихильників здорового способу життя, до людей, котрі свої вподобання примножують і розвивають, спілкуючись із однодумцями, не міг встояти перед вирішенням складної та відповідальної місії — дослідити, систематизувати та відтворити рукописно історію розвитку шашкового спорту в нашому краї”.

В результаті 30-місячної копіткої праці побачила світ книга під назвою “Шашки на Закарпатті”. Вона охоплює всю географію шашкового бомонду Срібної землі, нарисово відстежує 109 біографій палких шанувальників шашкової гри. Адже саме вони — ентузіасти і любителі, фанати і кандидати в майстри спорту, непомітною на перший погляд діяльністю пишуть і торують шашкову доріжку реальної історії розвитку цього захоплюючого інтелектуального двобою.

Неабияка увага в книзі присвячена історії розвитку шашок на Міжгірщині, яка нерозривно пов’язана з такими іменами шашкістів-ентузіастів як Василь Сенько, Володимир Голодняк, Василь Бундзяк, Михайло Плець та інші. Однак при написанні розділу розвитку шашкової гри в Міжгірському районі, автор зустрівся з неабиякими труднощами. Зазвичай інформацію про шашки автор шукав, переглядаючи підшивки районних газет. Але чомусь працівники обласного архіву відмовили у видачі періодики Міжгірського району. Вирішити проблему допоміг щасливий випадок, коли на змаганнях державних службовців Йосип Федорович познайомився з їх учасником Володимиром Голодняком, який пообіцяв підсобити. Незабаром допомога була надана і книга доповнилася ще одним повноцінним розділом.

“Шашки на Закарпатті“ — унікальне видання. Це перша книга, де чітко систематизовано історію розвитку шашкової гри в нашому краї, зібрані автобіографічні дані сподвижників шашкової гри в окремих районах, описано фінальні партії турнірів, у хронологічному порядку перечислено чемпіонів області різних років. Загалом, багато корисного та цікавого зможуть знайти для себе і новачки-початківці, і ветерани шашок. До всього ж якісна обкладинка, друк, величезна кількість малюнків та світлин не розчарує найвибагливішого книжкового естета.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також